Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşer'in önceliği konut ve trafik

MHP Büyükşehir adayı Taşer, Petrol-İş Sendikası'nı ziyaret etti, "İzmir'deki yapıların yüzde 60'ı kaçak dolayısıyla risk altında. İkinci önceliğimiz ise kentin bitmeyen sorunu trafiğe çeki düzen vermek" dedi

Giriş Tarihi: 24.2.2014
MHP İzmir Büyükşehir adayı Murat Taşer, Petrol-İş Sendikası'nı ziyaret etti, temsilcilerin sorularını yanıtladı. Vizyon sahibi olmayanların İzmir'in önünü tıkadığını söyleyen Taşer, projelerini anlattı, "Özellikle konut, trafik ve tarım projelerine öncelik vereceğiz" diye konuştu. İzmir'deki yapıların yüzde 55'inin kaçak ve risk altında olduğunu söyleyen Taşer, 2020'ye kadar 283 bin konut yapılması gerektiğini söyledi, şöyle dedi: "Bu olmazsa kiralar yüzde 400 kiralar artar. Acil müdahale etmemiz gerekiyor. Biz İzmir'de toplu konut hamlesi başlatacağız. Dar gelirli hemşehrilerimizin sahip olacağı 20 bin konut ilk beş yıllık planlarımızın içinde öncelikli projemizdir. Özel sektörü de boş bırakmam. Özel sektöre imarlı inşaat yapabilecek arsalar verip her türlü desteği sunacağız. Öncelik konut, ulaşım, çevre düzenlemesi, kentsel dönüşüm ve adil paylaşımdır." Taşer, bir diğer öncelikli projelerinin her geçen gün kötüye giden İzmir trafiğine çeki düzen verecek önlemleri almak olduğunu söyledi, "Özellikle kent merkezi sabah akşam saatlerinde sürücü ve yolcular için azap olmaktadır. Bunun önüne geçeceğiz" dedi.

"İZMİRLİ KAZANACAK"

Ege bölgesinde kalkınma planlarının hazırlanması gerektiğini vurgulayan Taşer, İzmir'in tarım kenti unvanını yeniden kavuşması için çok acil olarak organize tarım sanayi bölgelerinin kurulması gerektiğini söyledi. MHP adayı Taşer, İzmir'e tarım kampüsü de kuracaklarını söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Unutulan, yok sayılan değerlerimizi ve kaynaklarımızı hizmete sunacağız, kullanıma açacağız. Sonuç olarak İzmir kendi kaynaklarıyla üretecek ve İzmirliler kazanacak. İzmir'de bir başka eksiklik de yüksek teknolojiye dayalı sanayinin olmaması ve bu sanayi ile koordineli çalışacak üniversitelerimizin olmaması. Bunları da getirmek, bu zemini oluşturmak zorundayız." MHP adayı Murat Taşer, İzmir'in çok zaman kaybettiğini de vurguladı, "Bu kaybı kapatmak için çok sayıda proje yapmak zorundayız. Belediye bütçesiyle bunları yapmamız mümkün değildir. Büyükşehir Belediyesinin yüzde 85'i iller bankası payından gelir. İzmir kendisi bütçeye ancak yüzde 15 katkı verebilir. Yap işlet işlet şekliyle yap işlet devret demiyorum, o sıkıntı yaratır. Biz projeyi gösterelim. Esnafımız ve her türlü özel sektörümüz sermayelerini birleştirerek, birçok iktisadi faaliyetin içine girebilmelidir. Biz geldiğimizde bu imkanı mutlaka sağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşer'in önceliği konut ve trafik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN