Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ekibime güveniyorum'

DSP Bayraklı Belediye Başkan adayı Hüseyin Aslan, meclis üyelerini titizlikle seçtiklerini belirtti, "31 Mart'tan itibaren İzmir, sosyal belediyeciliğin nasıl olduğunu görecek" dedi

Giriş Tarihi: 25.2.2014
DSP Bayraklı Belediye Başkan adayı, Ege- Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'ın önceki gün kamuoyuna tanıttığı meclis üyesi adayları hem kendi alanlarındaki uzmanlıkları hem de ilçenin tamamına yakınını kucaklaması ile göz doldurdu. Bayraklı'nın çok özel bir ilçe olduğunu belirten Aslan, "Dolayısıyla onu yönetecek kişiler de özel olmalı dedik ve büyük bir titizlikle kadromuzu bu anlayışla oluşturduk. 31 Mart'tan itibaren İzmir sosyal belediyeciliğin, dost belediyeciliğin nasıl olduğunu görecek" dedi.

"HALKIN YANINDAYIZ"
İl Genel Meclislerinin kaldırılmasının ardından çok daha önem kazanan belediye meclislerinde görev yapacak olan üyelerin liyakat sahibi olması gerektiğini kaydeden Aslan, " Tüm arkadaşlarımız kişisel kalibresi, hacmi, ağırlığı, misyonu, vizyonu ve ileriye dönük öngörüleri olan isimlerden oluşuyor. Vicdan, merhamet, ahlak ve erdem bizim için çok önemli değerler. Kibir, kin, nefret, hased ve kıskançlık nedir bilmeyiz" dedi. Meclis üyesi adaylarının en önemli vasfının halkın yanında yeralmak olduğunu listeyi bu ilke etrafında şekillendirdiğini vurgulayan Aslan, şöyle devam etti; "Benim meclis üyem, mazlumun, ezilmişin, öksüzün, yetimin safında yeralmalıdır. Her yerde ve her ortamda doğruyu, adil olanı konuşacak güvende olmalıdır. Ahbap çavuş ilişkilerine, masa başı gelmelere gitmelere itibar edeceklerle, fikir, sevgi, erdem, insanlık, adamlık, merhamet gibi değerleri önemsemeyenlerle işim olmaz nerede olursa olsun. Aslolan Bayraklı halkıdır, halkın rahat ve huzur içinde yaşamasını temin etmektir. 7 gün 24 saat kentini ve o kentin insanının mutluluğunu düşünmektir. Şunun veya bunun, güç odaklarının değil Bayraklı halkının adamı olmaktır. Bu yüzden tüm meclis üyesi adayı arkadaşlarım benim için önemlidir ve Bayraklı'yı yönetecek en iyi ekiptir. Bu ekip ile birlikte 31 Mart'tan itibaren İzmirliler, sosyal belediyeciliğin ne olduğunu, dost kapısı belediyenin ne anlama geldiğini çok iyi göreceklerdir" diye konuştu.

ARSA SATIŞINA KARŞI
Bayraklı Belediyesi'nin Yamanlar Mahallesi'nde bulunan toplam 38 bin metrekare inşaat alanına sahip iki arsayı adeta yangından mal kaçırırcasına satışa çıkarmasına Hüseyin Aslan sert tepki gösterdi. Aslan, "Seçime bir ay kala bu tür satış hem etik hem de doğru değil. Satışın seçim sonrasına bırakılması konusunda belediye meclis üyelerini göreve çağırıyoruz. Alelacele yapılan bu satışların sonucu genellikle suistimal olmuştur. Bayraklı'ya bu yaşatılmamalıdır" dedi. Kapalı teklif usulüne göre satılacak olan iki arsanın ihalesi, 4 Mart'ta Osmangazi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilecek. Toplam inşaat alanı 38 bin metrekare olan arsalar, 5 milyon 375'er bin lira olarak bedellendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ekibime güveniyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN