HÜLYA DİNÇEL: Yaşa sen Hülya Abla!

Giriş Tarihi: 25.2.2014
Sevgili okurlarım bu başlık belki size 'nasıl bir ego bu' diye düşündürebilir. Ama inan bu ego değil. Beni tanıdınız artık, doğru olanın yanındayım. Din, dil, ırk, siyaset gözetmeksizin doğrunun yanındayım. Dün inanın, telefonum hiç susmadı. Sabah saat 7'de başladı ve hala aranıyorum. Gece yarısı telefona mesaj bırakanlar bile var. Ve çok korktum. Yazık ya bu halka, bu kadar büyük boyutta mı asayiş şikayetleri diye düşündüm. Gaziemir, Buca, Dikili, Bergama, Balçova, Konak, Karşıyaka, Bornova, Menemen bu şikayetlerin tavan yaptığı ilçelerimiz. Şikayetlerin doruk noktası asayiş, trafik, işgal, kaldırım işgali, işporta, otopark mafyası, hurdacılar... Bornova'da bir okurum şöyle diyor; "Yaşa sen Hülya abla, Küçükpark'ta rezaletleri defalarca aktardın, 'Küçükpark beton park olmuş' diye yazdın. Bilgin olsun, belediye sadece çöp konteynerlerinin yerini değiştirdi" diye mesaj atmış okurum.

PES ARTIK!
'Bornova barlar sokağına apartman altlarına ruhsat verenler yargılanmalı diyor' başka bir çevre sakini. Bilemem hukuksal konu dedim. Ama içim de kıyıldı. İnsanlar evine giremiyor apartman altı gazinolardan. Karşıyaka'dan arayan okurum da, Nergis metro çıkışı alanına, semtteki kahvehane işleteni masa sandalye attığını söylüyor. Pes artık değil mi? Onur Mahallesi-otoban bağlantısı ise uyuşturucu satıcılarının cenneti olmuş. Bu konuda yüzlerce telefon geldi. Yalı'daki işgaller ise daha rezilane. Konak Vapur İskelesi-Kemeraltı arası işporta çarşısı olmuş durumda. Konak Meydanı, Saat Kulesi etrafı fal dünyası ve kadın satış merkezi. Resmen pazarlık yapılıyor, o alanda. Evet doğru, gidin görün. Benim ve okurlarımın gördüğünü neden ilgili görmez bilmiyorum. Gaziemir'den arayan okuyucum da işgal, asayiş ve trafik sorunlarından şikayetçi oldu. Trafik, baş sorun... İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerine iş düşüyor. Belediyeler maalesef sorunu çözemiyor. İşgal ve işporta sorununda sınıfta kaldılar. Ama şu da var. Ceza 60 lira. Cezayı kesiyorlar, olay devam ediyor.

İŞBİRLİĞİ YAPILMALI
Belediye ve Emniyet Müdürlüğü
el ele verirse sorun çözülür. Sevgili okurlarım sizlerin bana yolladığınız tüm konuları aktardım. Ama maalesef İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ve belediyelerden tık yok. Ben karar verdim. Bundan böyle asayiş ve işgalle ilgili her yazdığım yazıyı İç İşleri Bakanlığı'na da yollayacağım. Belki oralardan bir ses duyarız. Sevgili okurlarım, sesinizin huzurla çınlayacağı güzel günleriniz olsun.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HÜLYA DİNÇEL: Yaşa sen Hülya Abla!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN