İşçilerle buluştu sendika sözü verdi

CHP Buca adayı Piriştina, belediyeye hizmet veren taşeron işçileriyle bir araya geldi, "Eğer yüreğinizde sendika yoksa, belediyenizde de olmaz. Bizim yüreğimizde sendika var, belediyemizde de olacak" dedi

Giriş Tarihi: 25.2.2014
CHP Buca Belediye Başkan adayı Levent Piriştina, Altınsaray Düğün Salonu'nda belediyeye hizmet veren taşeron şirketin cçalışanlarıyla bir araya geldi. Yaklaşık 500 işçi ve ailelerinin de katıldığı buluşmada konuşan Piriştina, çalışanlara sendika güvencisi verdi. Genç aday, önümüzdeki 5 yıllık dönemde emek ve hakların önceliği olduğunu söyledi, "Görev süremin sonunda bayrağı başka birine devredersem, ozaman, herkes emeğinin karşılığını alıyor olmalı. Çünkü bu sorun çözülemeyecek bir sorun değil. Eğer yüreğinizde sendika yoksa belediyenizde de olmaz. Bizim yüreğimizde sendika var, belediyemizde de sendika olacak" diye konuştu.

SLOGANI BULDULAR
"Bana verdiğniz özgüvenle inşallah seçimi kazanacağız, beni mücadeleye bir sıfır önde başlatıyorsunuz. Bu 35 gün desteğinize ihtiyacımız var. Siz Buca'nın gerçek kalbisiniz" diyen levent Piriştina, herkesi sandığa gidip oyunu kullanması çağrısında da bulundu. Toplantıda konuşan DİSK 2. Nolu Şube Başkanı Taner Şanlı, "Biz Buca'da Levent Başkan ile birlikteyiz. Bazı adayların işçi çıkarmaktan söz ettiğini duyuyoruz. Kimsenin kılına zarar gelecek süreci yaratmayız" dedi. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı da, ' Levent Piriştina adaylık sürecinde ve adaylık açıklamasından sonra bizi defelarca ziyaret ederek, taşeronu kaldıracağını ve sendikalaşmanın önünü açacağını söyledi. Biz de sloganımızı bulduk: Piriştina gelecek, taşeron bitecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçilerle buluştu sendika sözü verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN