Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yİne ertelendİ

Başkan Aziz Kocaoğlu'nun çete lideri olduğu iddiasıyla yargılandığı 129 sanıklı Büyükşehir davası, 13 Mayıs tarihine ertelendi

Giriş Tarihi: 26.2.2014
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da çete reisi olduğu iddiası ile 397 yıl hapis istemiyle yargılandığı 129 sanıklı Büyükşehir davasına dün devam edildi. Özel yetkili İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen 8. duruşmaya, babası İhsan Kocaoğlu'nun vefatı nedeniyle Başkan Kocaoğlu katılmadı. Mahkeme iddia makamının talebi doğrultusunda bilirkişi raporunun incelenmesi için duruşmayı 13 Mayıs 2014 tarihine erteledi. Duruşmada Kocaoğlu'nun avukatı Ercan Demir, dava dosyasının geneline yönelik olarak hazırlanan 127 sayfalık uzman görüşünün eklenmesini talep etti. Mahkeme Başkanı Cahit Kargılı da, Demir'in talebini kabul etti. Kargılı, özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasına ilişkin düzenlemenin herkesçe bilindiğini hatırlatarak, bir sonraki oturumun 13 Mayıs 2014 tarihinde yapılmasına karar verdi.

'DOĞAL YAŞAM ADASI' MÜJDESİ
Aziz Kocaoğlu, geçtiğimiz gün Çiğli Kasaplar Meydanı'ndaki CHP Merkez Seçim Bürosu'nun açılışına katılmıştı. Konuşmasında Çiğlililer'e müjde veren Kocaoğlu, "Körfez'deki çamurun kumlu olan kısmını da yıkayıp inşaat sektöründe kullanacağız. Körfez sirkülasyonunu engellemeyecek bir yerde, Tuzla'nın ilerisinde büyük bir Doğal Yaşam Adası kuracağız. Yer konusunda bilim adamları çalışma yapıyor. Burası yeşil alanlarıyla, botanik bahçeleriyle Çiğli'nin emrinde olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yİne ertelendİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN