Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esen Plastik'te akredite dönemi

Giriş Tarihi: 27.2.2014
Plastik sektörünün yatırımları ve ürün çeşitliliği ile öncü kuruluşu Esen Plastik, plastik sanayine yeni bir hizmet getirdi. Ürünlerinin kalite kontrolünü artık kendi kurduğu bağımsız akredite laboratuvarlarında yapacak olan Esen Plastik, sektörde faaliyet gösteren diğer firmalara da hizmet verecek; plastik ürünlerin dünya standartlarına uygunluğunu test ederek, belgeleyecek. Esen Plastik, TÜRKAK (Türkiye Akreditasyon Kurumu) tarafından onaylanan akreditasyon belgesi ile kendi bünyesinde deney hizmetleri vermek üzere yeni laboratuvarlarını hayata geçirdi. Adana Fabrikası'nın yanı sıra İzmir'de bin metrekare alan üzerinde kurulu ek fabrika tesisini tamamen akredite laboratuvarı için tahsis eden Esen Plastik, böylece sektöre yepyeni bir hizmet sundu. Türkiye'de akreditasyon için yetkili tek kuruluş olan TÜRKAK, şu ana kadar üçü özel, diğer ikisi devlete bağlı beş kuruluşun laboratuvarını plastik deneyleri için akredite etti. Akreditasyon belgesinin en önemli özelliği, yeni laboratuvarlarda yapılacak deney ve sonrası verilecek raporun dünyanın her yerinde geçerli olması. Esen Plastik, özellikle plastik sektörüne hizmet verecek laboratuvarları ile bu belgeyi almaya hak kazandı.

SEKTÖR İÇİN ÖNEMLİ

Esen Plastik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eren Esen, TÜRKAK'a yapılan akreditasyon başvurusu ile çalışmalarına başlanan laboratuvarların Akreditasyon standardına uygun modern teknoloji ile donatılarak geniş bir yerleşim alanında hazırlandığını belirtti, "Artık ürünlerimizin kalite kontrolü, bağımsız akredite laboratuvarlarımız tarafından yapılacak. Laboratuvarlarımız, plastik sektörüne yönelik başka firmalara da belirli bir ücret karşılığında hizmet vererek, ürünlerinin dünya standartlarına uygunluğunu test edecek. Bu sektör için önemli bir hizmet" şeklinde konuştu. Eren Esen, TÜRKAK tarafından toplam 16 deney için akredite kuruluş olarak belgelendirilen, gerekli ekipman ve uzman kadroları büyük bir titizlikle oluşturulan İzmir Merkez Plastik ve Adana CTP laboratuvarlarında, plastik üretimine yönelik dünyanın her yerinde geçerli olan akredite belgeleri verilebileceğini kaydetti. Projenin başında bulunan Esen Plastik Kalite Yönetmeni Özgür Cengiz, Avrupa'nın en geniş ürün yelpazesine sahip tüm dünyada güvenilirliğini kanıtlamış bir marka olarak böyle bir projeyi hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Yeni akredite laboratuvarlarını hayata geçiren Esen Plastik, sektörde faaliyet gösteren diğer firmalara da hizmet verebilecek

FARKI KALİTESİ
1985 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden Oba Tente, piyasaya sunduğu yüksek kaliteli fonksiyonel ürünler ile dikkat çekiyor. Babası Ali Eryaz tarafından kurulan firmanın istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda üretim yaptığını söyleyen Raşit Eryaz, "Oba Tente dinamik yapısıyla kısa sürede sektörün öncü isimlerinden biri oldu"dedi. 5 sene öncesine kadar sadece gölgelendirme sistemleri üzerine üretim yapıldığını fakat günümüzde bahçe kapama sistemlerinin de revaçta olduğunu dile getiren Eryaz, "Kapalı alanlarda uygulanan sigara tüketim yasağı insanların soğuk havalarda bile içeriyi değil dışarıyı tercih etmesini sağladı. İşletme sahipleri de açık alanlarının daha kullanışlı hale gelmesi ve şık görünmesi adına bahçe kapama sistemlerini uygulatmaya başladılar" dedi.

4 MEVSİM KULLANIŞLI

Bahçe kapamasında açılır kapanır sistemlerin yoğun olarak tercih edildiğini bu sebeple kendilerinin de Pergo-tent adını verdikleri motorlu raylı tente sistemlerini ürettiklerini belirten Eryaz, 4 mevsim kullanılabilen ve hava koşullarından etkilenmeyen bu sistemlerin kendinden ışıklı olduğunu da belirtti. Ayrıca villa ve yazlıklarda da eski tip sundurmaların yerine açılır kapanır sistemlerin tercih edildiğini dile getiren Eryaz, şöyle devam etti: "Pergo-Tent açık mekanları kapalı mekanlara tek tuşla döndürebilmek için geliştirilmiş son derece kullanışlı bir tente sistemi. Her türlü hava koşuluna dayanıklı ve kullanımı oldukça basit bir ürün. Etrafı şeffaf ve cam kapama sistemleriyle kapatılabilir. Konstrüksüyon olarak emprenyeli ahşap, alüminyum ya da ahşap görünümlü alüminyum kullanılabilmektedir. Kumaş olarak, UV ışınlarına karşı özel film tabakasıyla kaplanmış alev almaz membrane malzeme kullanılmaktadır. Aksesuar olarak kullanılan yağmur kanalı ve yağmur fitili sayesinde sistem yağmurlu havalarda da mekanınıza tam koruma sağlar." Ülkemizde gölgelendirme sektörünün 5 sene öncesine kadar Avrupa'dan geri olduğunu fakat bugün ürettiği malları yurtdışına satar hale geldiğini söyleyen Eryaz, "Oba Tente olarak Türkiye'deki bayilik ağımızı oluşturduk. Bölgemizde kendi ekibimizle hizmet sunuyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren biz de yurtdışına ihracata başlamayı hedefliyoruz. Firma olarak müşterilerimize her zaman en kaliteli ürünü en hesaplı fiyatlarla sunuyoruz. Her zaman yeniliğe açığız. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üretip uyguluyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esen Plastik'te akredite dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN