Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 yıllık tecrübe

'Yüzde yüz Türk malı' sloganıyla hizmet verdiklerini belirten Ser-Gün Yönetim Kurulu Başkanı Uğurluel, "Tek vardiya ile günlük 450 takım güneş enerjisi sistemi üretiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 28.2.2014
1984 yılında küçük bir atölyede kurulan Ser-Gün, günümüzde faaliyet gösterdiği sektörün lider markaları arasındaki yerini aldı. Sergün üretimini yaptığı güneş enerjisi ile su ısıtma sistemlerini, güneş enerjisiyle elektrik üretme sistemlerini ve LED ile aydınlatma sistemlerini 700 çalışanı ile Ankara'nın batısında konumlandırdığı 32 bölge ve şube müdürlükleriyle tüketicisiyle buluşturuyor. Üretimlerinin büyük bir kısmını iç pazara sunduklarını söyleyen Ser-Gün Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Uğurluel, "Şu an tek vardiyayla günlük 450 takım güneş enerji sistemi üretmekteyiz. 'Yüzde 100 Türk Malı' sloganıyla güneşle su ısıtma sistemlerinin A'dan Z'ye tüm elemanlarını, güneşle elektrik üretme sistemlerini ve LED ile aydınlatma sistemlerinin büyük bir kısmını üretiyoruz. Bu ürünleri de fabrikadan aracısız olarak hem Türkiye'de, hem de dünyanın birçok ülkesinde satışa sunuyoruz. 2009'dan beri de güneş enerjili elektrik üretme sistemleri ile LED aydınlatma sistemlerini tüketicilerimizle buluşturduk. Yani yaptığımız iş hem çevreci ve hem de enerji tasarrufu sağlayan sistemler" dedi. Güneş enerjili su ısıtma sistemlerinde bireysel kullanıcıdan endüstriyel uygulamalara kadar her türlü durumda sıcak suyu bedavaya temin eden ürünler Antalya'daki 3 fabrikada toplamı 34.000 metrekarede üretiliyor ve tüketicilerine fabrikadan aracısız 32 noktadaki müdürlüklerinde sunuluyor.

LED ÜRETİMİNE BAŞLADI

Son 5 yıldır da Ledshinel markasıyla led ile aydınlatma sistemleri üretim yaptıklarını aktaran Uğurluel, "Firmamız led ile aydınlatma sistemlerinin üretimini saatte 45.000 adet malzeme dizme kapasitesiyle yapmaktadır. LED ile aydınlatma sistemleri bina dış cephe aydınlatmalarında, tarihi binalarda, estetik ve tasarımın ön planda olduğu mekanlarda, havuz ve su altı aydınlatmalarında, park ve bahçe aydınlatmalarında, güneşle elektrik üretme sistemlerinin verimli kullanılmasında, sinyalizasyon sistemlerinde, cep telefonu ve televizyonlarda kullanılmaktadır" diye konuştu.

Konforlu hizmet sunuyor
Tarım ve hayvancılıkla uğraşanların elektrik ihtiyacının giderilerek konforlu yaşam sağlanması amacıyla değişik güçlerde 7 adet portatif solar kutular tasarlayan Sergün, elektriği olamayan sayalar ve çiftliklere güneş panelleri kurarak bilinçli hayvancılık ve tarım yapılmasına da vesile oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 yıllık tecrübe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN