Yüzde 50 oy bize yeter

Giriş Tarihi: 28.2.2014

AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, KESİAD'ın perşembe kahvaltıları toplantısına katıldı, yetki istedi, "İki İzmirli'den birinin oyuna talibiz. Bu olursa hiçbir mazeretle karşınıza gelmeyiz" dedi

Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) tarafından Saygılı Rulman firmasında düzenlenen "Perşembe kahvaltısı"nda konuşan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Bugüne kadar bana iletilen sorunları hiçbir zaman kilimin altına süpürmedim" dedi. Yatırımcıların işlerini zorlaştıran değil, kolaylaştıran olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi: "Kente daha fazla yatırımcı gelmesi için sizlerden biri gibi gayret edeceğim. Bunun sözünü verebilirim. Bunun sözünü verirken afaki bir şey söylemiyorum. Geçmişimi hatırlatarak söylüyorum. Sorunları hiçbir zaman kilimin altına süpürmedim. Hemen inisiyatif aldım. Kendi kapasitem içindeki sorunları hemen çözdüm. Olmayanlar için de çaba sarf ettim, çözülmesi için uğraştım. İzmirlilerin desteğiyle bu şehrin belediye başkanı olursam, Ankara'da da İzmir'de de sesiniz olacağız."

"10 YILDIR GELİŞMİYOR"
Şehir üretirse kalkınacağını, istihdamın artacağını söyleyen Yıldırım; İzmir'in Türkiye'ye lazım olduğunu vurguladı, ancak kentin son 10 yılda ülkenin gelişmesine ayak uyduramadığını söyledi. Yıldırım bunun dikkate alınması gerektiğini söyledi, "Sorunları her türlü siyasi polemikten arındırmak gerekiyor. Siyasetimizi yapalım, ancak bundan zarar gören İzmir oluyor. Türkiye'ye ihracatı öğreten İzmir, bugün Bursa ve Kocaeli'nin arkasına düştü. İzmir bunları hak etmiyor" diye konuştu. Yıldırım, kendisine sorulan sorular üzerine, "Bu sorular kazanmış bir belediye başkanına sorulacak sorular. Siz bize kazandırmaya karar vermişsiniz. Hayırlı olsun. Yetkiyi aldığımızda bunların hepsini titizlikle inceleyeceğimize emin olabilirsiniz. Bu sorular Meclis'te görüşülecek. O yüzden İzmirliler'den isteğimiz bize tam yetki vermeleri. Ucu ucuna bir destek bizim işimizi zorlaştırır. Bugüne kadar mazerete hiç sığınmadım. Mecliste çoğunluk olursak iş yaparız. Mevcut belediyeye verdiğiniz desteği, bize de verin. Yüzde 56 destek istemiyorum. Yüzde 50 verirseniz hiçbir mazeretle karşınıza gelmeyiz" dedi.

ORGANLARINI BAĞIŞLADI

Kemalpaşa'ya, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'ne ve Lojistik Köy'e yapacaklarını da anlatan AK Parti adayı Binali Yıldırım, iş dünyasına her türlü kolaylığı sağlayacaklarını dile getirdi. Binali Yıldırım, KESİAD buluşmasında tüm organlarını bağışladığını da açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzde 50 oy bize yeter
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN