Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Millet düşünenleri değil, iş yapanı istiyor'

Giriş Tarihi: 1.3.2014
AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, Kemalpaşa Ören'de vatandaşlara seslendi, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu eleştirdi. Coşkulu bir kalabalığa seslenen Yıldırım, İzmir için 1414 projeyi açıkladıklarını hatırlattıktan sonra şunları söyledi: "Bu bir başlangıç. Biz projeleri açıklar açıklamaz rakiplerimiz hemen telaşlandılar. Bir tanesi diyor ki, 'Bunların hepsi hayal.' Birisi çıktı 'Bunlar palavra' diye konuştu. Birisi 'Bunları düşünüyorduk' dedi. Günaydın 10 sene geçti, hala düşünüyor musunuz? Artık düşünmene gerek yok. Artık bu millet düşünenleri değil, yapanları istiyor" dedi. 4 yıl önceki Kemalpaşa-Torbalı yolunu hatırlatan Yıldırım, "Eskiden nasıldı, şimdi nasıl? Şimdi duble yol var. 4 yıl önce Kemalpaşa'dan Uşak'a giden yolda arabalar tespih tanesi gibi diziliyordu. Kamyonun arkasına takılıp saatlerce araç sollama yapamıyordunuz. Kemalpaşa'ya 3 milyon metrekarelik Türkiye'nin en büyük lojistik merkezini kuruyoruz. Kemalpaşa'da üretilen ürünlerin hepsi orada toplanacak. Kemalpaşa Organize Sanayi'nin Turgutlu'ya olan 27 kilometrelik demiryolunu bitirdik. Yakında açacağız" dedi.

GECE GÜNDÜZ HİZMET

Seçildikten sonra ortadan kaybolan belediye başkanı olmayacaklarını söyleyen Binali Yıldırım, Büyükşehir Yasası'yla Kemalpaşa'nın 48 mahallesi daha olduğunu söyledi. Kemalpaşa'nın 100 bini aşkın bir ilçe olduğunu vurguladı, Anadolu'nun birçok ilinden büyük olduğunu kaydetti. Artık valilik, özel idare, kaymakamlıkların köylere hizmet devrinin bittiğini hatırlatan Yıldırım, şunları söyledi: "Her şey Büyükşehir ve ilçe belediyesinin sorumluluğunda olacak. Alt yapı, spor tesisi, kanalizasyon, arıtma, su, köprü, yol aklınıza ne gelirse. 7 gün 24 saat sizlerin hizmetinde olacak bir belediye başkanınız olacak. Seçildikten sonra ortalıktan kaybolan değil, gece gündüz yanınızda olan bir belediye başkanınız olacak."

UĞUR GETİRECEK

AK Parti Kemalpaşa adayı Arif Uğurlu'nun ilçeye çok uğurlu geleceğini vurgulayan Yıldırım, "Ören'e halı saha değil, öyle bir spor kompleksi yapacağız ki içinde yok yok. İçinde yüzme havuzu olacak. 1414 proje içinde burası için 2 büyük proje var. Biri Yiğitler Barajı, diğeri Armutlu Barajı. İkisini deadım adım takip edeceğiz. 2014 programına alındı. Buraya gelirken yolun halini gördüm. Bana, 'Bu yolu yapabilir miyiz? Bunun sözünü verebilir miyiz?' dediler. Türkiye'nin yollarını yaptık. 6 bin kilometre bölünmüş yolun üzerine 17 bin kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Yolları böldük milleti birleştirdik. Ören'e kadar olan yolu mu yapamayacağız?' Bu şehri 10 yıldır yönetenlerin en temel ihtiyaçları göremedikleri ve hala bunları lütuf gibi gösterdikleri için bunu konuşmak zorunda kaldıklarını anlatan Yıldırım, "Kemalpaşa'da Arif Uğurlu. Büyükşehir'de kardeşiniz yetkiyi alır almaz kolları sıvıyoruz. Bütün sorunları öncelikli sırasına göre çözüyoruz. Arif kardeşim 30 milyon lira borç ile belediyeyi devralıyorsun. Allah kolaylık versin" dedi.
AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, Kemalpaşa'da konuştu: 1414 projeyi açıkladıktan sonra bazıları, 'Biz bunları düşünüyorduk' dedi. Hala düşünüyor musunuz? Artık düşünmeyin, yapacak olan var

EN ÖNEMLİ YATIRIM GENÇLİĞE
Bayraklı'daki Nuri Atik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin resmi açılış töreninde konuşan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Sevgili öğrenciler sizlere de bir şeyler söylemek istiyorum. Eğitim sistemimizin gelişmesi, istediğimiz seviyeye çıkması ancak ve ancak sizlere yapacağımız yatırımlarla olur. Gençler geleceğimizdir. Nüfusumuz gelecekte sizlerden oluşacak. Size bırakacağımız en önemli eser eğitimdeki kalıcı yatırımlardır. Gelecek bilişim ve gençlerle gelecek dedik. Okullarda Fatih Projesi'ni başlattık. 85 bin sınıfımız etkileşimli akıllı tahta ile donatıldı. 350 bin sınıfımız daha önümüzdeki 2 yıl içinde etkileşimli tahta ile donatılmış olacak. Kara tahta tebeşir dönemi tarihe gömülmüş olacak" dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Millet düşünenleri değil, iş yapanı istiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN