Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Velilere, kan bagışı yaptırdılar

Giriş Tarihi: 1.3.2014

Buca Vali Rahmi Bey Ilkögretim Okulu'nun ögrencileri diger egitim kurumlarına örnek olacak bir projeyi hayata geçirdi, anne ve babalarına 50 ünite kan bagıslattı

Buca Vali Rahmi Bey Ilkögretim Okulu 2. sınıf ögrencileri ve ögretmenleri önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. 2. sınıftan 18 sube ögretmeni ve 550 ögrenci, Türk Kızılayı Izmir Kan Bagısı Merkezi ile isbirligi yaptı. Toplum hizmet programı adı altında gerçeklestirilen, "Kan verelim hayat kurtaralım kan bagısı kampanyası" isimli proje kapsamında ögrenciler, anne ve babalarının ellerinden tutarak, okul bahçesine kurulan kan toplama merkezine getirdi. Çocuklar, ailelerine uyguladıkları psikolojik baskı ile 1 ünite kan verdirerek, 3 kisinin hayatını kurtarmasını istedi.

HEPİMİZ DUYGULANDIK

Miniklerin baskısına dayanamayıp kan vermeye gelen veliler, çocuklarının böylesine önemli bir projeye öncülük etmesinden gurur duyduklarını söyledi. Bu tür projelerin diger okullara da yayılması gerektigini söyleyen Nevin Demirag adlı veli, "Gelecegimizi onlara emanet edecegiz. Onların bu minik yasta böylesine güzel islere vesile olması bizleri duygulandırıyor. Büyüklerin çocuklara örnek olması gerekirken, çocuklar büyüklere örnek oluyor" dedi. Pelin Demirci ise, "Kan bagısına sessiz kalamadık. Burada verdigimiz kan ile 1 kisiye bile sifa olabilirsek ne mutlu bize" dedi. Ögretmenler ve Kızılay çalısanları ise kampanyaya katılım sayısından oldukça memnundu, veliler 2 saat içinde 50 ünite kan bagısladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Velilere, kan bagışı yaptırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN