'Ninniyle uyuttular'

AK Parti Başkan adayı Yıldırım, mevcut yerel yönetimin 10 yılı vatandaşa nasihatle geçirdiğini söyledi, "Hiçbir şey yapmadılar. Artık yeter demenin zamanı geldi" dedi

Giriş Tarihi: 2.3.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, Gümüldür'de vatandaşlara seslendi, "Hiç merak etmeyin. Sorunları bilen, sorunları da bugüne kadar çöze çöze gelen bir ekip var karşınızda. 11 yıldır yaptığımız hizmetler ortada. 10 yıl ninni söylediler, nasihat ettiler, vaat ettiler, hiçbir şey yapmadılar. Artık yeter deme zamanı geldi. Merak etmeyin aydınlık, Hizmet dolu günler yakın" dedi. Gümüldür Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılan Yıldırım, beldenin sorunlarının İzmir'in diğer yerlerinden farklı olmadığını, dünyanın göz bebeği olan İzmir'in yüzde 62'isinin imarsız yapılaşma, ruhsat, tapu sorunlarının olduğunu anlattı. Menderes'in, Gümüldür'ün, Özdere'nin sorunlarını adayları Bülent Soylu ile aşacaklarını dile getiren Yıldırım, şunları söyledi: "Özdere kıyıları değerlendirilemedi. Biz, sahilleri canlandırarak turizme kazandıracağız. İlk olarak Menderes-GümüldürÖzdere yolunu yapacağız. Bu yolu, ölüm yolu olmaktan kurtaracağız, hayat, turizm yoluna döndüreceğiz. Gümüldür'ün ünlü mandalinasını da Türkiye'ye, dünyaya tanıtacağız." İzmir'e yapacakları 1414 projeyi açıkladıklarını, bunların 30 ilçede 1500 mahallede vatandaşa dokunacak projeler olduğunu, bunlar yapıldığında 170 bin kişinin iş sahibi olacağını vurgulayan Yıldırım, "Efendim diyorlar '65 milyar lira nereden alıp yapacaksınız.' 11 yılda 250 milyr lirayı nereden bulduksa, Marmaray'ı nasıl yaptıksa, 3. Köprü'yü nasıl yapıyorsak, 17 bin kilometre yolu nasıl yaptıysak, 26 havalimanını nasıl yaptıysak, bunları da nasıl yapacağımızı o zaman görürsünüz. Hayalleri anlatarak bugünlere gelmedik. Yerine getiremeyeceğimiz hiçbir sözü de vermedik. Sözünü verdiysek de yaptık" dedi. Yıldırım, daha sonra Özdere'ye geçti, Seçim Koordinasyon Merkezi'ni de açtı, yat limanı müjdesi verdi.

'31 MART'TA HEMEN HİZMETE BAŞLIYORUZ'
Yıldırım, Gümüldür'e giderken uğradığı Tekeli Köyü'nde İzmir projelerin planlandığını ve hazır olduklarını kaydetti. Tekelililerle kahvaltı eden Yıldırım; Menderes adayı Bülent Soylu'nun genç ve çalışkan bir aday olduğunu söyledi. 31 Mart sabahı hizmete başlayacaklarını söyleyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizimle birlikte alt yapı, üst yapı konuşmayacağız. Halen bunları konuşmamız çok ayıp. Biz her yönüyle hazırız. 31 Martta ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Hiç beklemeden aynı hizmete başlıyoruz. İzmir'in her köşesinde aynı anda hizmet yükselmeye başlayacak. Artık iş sahaları konuşmanın, işsizliği azaltmak için çare aramanın konuşulması gerekiyor. Çünkü İzmir'de her şey var, hizmet edecek üretecek, iş sahaları açacak yönetici yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ninniyle uyuttular'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN