Sarı, Bayraklı'da tarih yazacak...

AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, halkın AK Belediyeciliği istediğini belirtti, "Bayraklı'yı İsmail Sarı kardeşime emanet ettik. Büyük işler başarabileceğine yürekten inanıyorum" dedi

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Hayırsever sanayici Nuri Atik'in yaptırdığı Bayraklı Nuri Atik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve AK Parti Bayraklı Belediye Başkan adayı İsmail Sarı'nın da katılımıyla açıldı. Açılış töreninin ardından AK Partili Sarı'yla birlikte ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunan Binali Yıldırım, "Bayraklı'yı özü de sözü de bir olan İsmail Sarı'ya teslim ettik. 30 Mart itibariyle İsmail Sarı kardeşimle İzmir ve Bayraklı'da tarihi yeniden yazmaya başlıyoruz" dedi. AK Parti Bayraklı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) çalışma programına uyan Yıldırım, ilçede esnaf ziyaretlerinin ardından Bayraklı Doğançay mahalle sakinleriyle birlikte akşam yemeği yedi. Mahalleliler tarafından sıcak ve dostane karşılanan Yıldırım ve Sarı, herkesle tek tek tokalaşarak selamlaştı. Yıldırım, burada 'Yüzyılın Şehircilik Hareketi-Hayat İzmir' projesi kapsamında bölgeyi ilgilendiren projelerinden bahsetti. AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, "İzmirli artık köy değil; şehirde yaşamaya alışacak. Bu algı gün geçtikçe İzmirlilerde yerleşiyor, insanlar AK Belediyecilik istiyor" ifadesinde bulundu.

İZMİRLİ KÖYDE DEĞİL

Projelerine çok güvendiğini belirten Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü; "Körfez Açık Hava Müzesi, dünyanın en büyük botanik parkı ve Smyra Antik Kenti'nin turizme kazandırılması, Yat limanı projesi, kablolu sistemler (Teleferik), 1000 araç kapasiteli otopark, trafiğin akışını rahatlatacak akıllı kavşaklar ve kent meydanı düzenlemeleriyle Bayraklı'nın çehresini değiştirecek projeler yolda. Elbette Bayraklı'nın en büyük sorunlarından kentsel dönüşüm meselesini de unutmayacağız. Bu konuda da emin olun kimsenin canını acıtmayacak adımlar atılacak. Şehir hastaneleri, yürüyüş parkları, engelli yaşam merkezi ve engelli vatandaşların istihdamında da projelerimiz hazır. Gerisini İzmir'in takdirine bırakıyoruz. Bayraklı'da özü de sözü de bir olan İsmail Sarı kardeşime sonuna kadar kefilim. Bayraklı'yı ona teslim ettik. Bayraklı bir 5 yıl kaybetti, bir 5 yıl daha kaybetmesine izin vermeyelim." Bayraklı'ya hizmet için geliyorum diyen Sarı, "Sizlere, ilçeme hizmet etmek en büyük hayalimdi. Umuyorum ki bu hayalim 30 Mart'ta gerçek olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarı, Bayraklı'da tarih yazacak...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN