Aslan'dan, genç bakış

DSP Bayraklı Belediye Başkan adayı Hüseyin Aslan, Ulusal Gençlik Parlamentosu ile sözleşme yaptı. Yerel ve ulusal politikalara gençlik bakış açısını yansıtma teminatı verdi

Giriş Tarihi: 5.3.2014
Ulusal Gençlik Parlamentosu (UGB), DSP Bayraklı Belediye Başkan adayı Hüseyin Aslan ile "Gelecek Sözleşmesi" imzaladı. Gençlik haklarının savunuculuğu amacıyla 19 Mayıs 2004 yılında TBMM'de düzenlenen tören ile resmiyet kazanan UGP, İzmir'de "Genç Dostu Kent" için ilk sözleşmeyi Aslan ile imzaladı. UGP'nin 8 maddeden oluşan "iyi niyet sözleşmesi", gençlere yönetimde aktif rol verileceği teminatı içeriğini taşıyor. Aslan, sözleşme içeriğine göre, gençlere yerel bütçelerde, il genel meclislerinde, politikalarında yer vermek zorunda olacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Aslan, "Gençlerin karar alma mekanizmalarına katılımını sağlama sözü içerikli sözleşmeyi tereddütsüz imzaladım. Yerel ve ulusal politikalara gençlik bakış açısını yansıtma teminatı verdim. Sözleşmeye göre, gençler görev almam durumunda bu yönde beni denetleme yetkisine sahipler. Kalkınmanın öncü aktörleri olan gençlerin desteklendiği bir kamu yaklaşımı benim için olmazsa olmazlarım arasında. O nedenle, sadece belediye başkanı olmam durumunda değil, başkanlığını yürüttüğüm sivil toplum kuruluşları adına da imza verdim" dedi.

'GÜÇ KAZANACAĞIZ'

UGP Yürütme Kurulu Üyesi Serap Özbey, Aslan'a çalışmalarını yerelden aldıkları teminatların yaratacağı güç ile sürdüreceklerini söyledi. Özbey ve UGP Yürütme Kurulu Üyeleri, "Biz Sayın Hüseyin Aslan'ı yakından izliyoruz. Gençlere ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Bizler sadece geleceğin liderleri değil, bugünün de ortaklarıyız. Bu yolda da yerelden teminat alarak, genele gitmek en üretken çözüm" açıklamalarında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslan'dan, genç bakış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN