Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Borçsuz hizmet üretiyoruz'

Giriş Tarihi: 6.3.2014

Başkan Ergün, yaklaşık 5 yıl önce Manisa'nın içler acısı durumda olduğunu belirtti, "Şimdi bir kuruş borcu olmayan belediyeyiz" dedi

Manisa Belediyesi'nin Ulutepe Caddesi'nde hayata geçireceği çevre düzenlemesi ve peyzaj alanının temeli, görkemli törenle atıldı. Temel atma törenine MHP Manisa Milletvekilleri Sümer Oral, Erkan Akçay, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu, Funda Solak, Taner İçöz, Türkan Köroğlu, Serpil Çakır, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.

"DEVAMI GELECEK"
Manisa'nın çehresini değiştirecek olan bir projeyi daha hayata geçirmenin gururunu yaşadıklarını belirten Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Ulucami'nin tarihi dokusunu gün yüzüne çıkarmak amacıyla 1.5 senede 13.5 milyon lira kamulaştırma yaparak, Manisa'ya en güzel sosyal alanlarından bir tanesini daha kazandıracağız" diye konuştu. Diğer projelerinin de Manisa'ya çok değer katacağını belirten Ergün, "Bugün, bırakın eksilmeyi, her geçen gün artan istek ve heyecanımızı sizlerle paylaşmaktan şeref duyuyoruz. Manisa Belediyesi'nin 4 sene 11 ay önceki komadaki hasta konumundaki içler acısı durumunu değerli başkan yardımcılarım, kıymetli daire müdürlerim ve fedakâr personelim ile aşarak bugünlere geldik. Büyük sıkıntılar yaşayarak geride bıraktığımız o günlerin ardından, çok şükür olsun ki bugün, her yıl bütçe gerçekleşmesinde rekor üstüne rekor kıran ve ödenmemiş bir kuruş borcu olmayan bir belediye haline geldik" dedi. Yaptıkları yatırımlara bir yenisini ekleyerek kentin sosyal hayatına bir hizmet daha kazandırdıklarını belirten Başkan Ergün, şöyle devam etti; "Şimdiye kadar yaptıklarımızı tek tek saymama gerek yok sanırım. 'Manisa Değişiyor' sloganıyla çıktığımız yolda, Manisa'nın yaşadığı değişimin artık herkes farkında. Belediyenin malını, parasını halkın emaneti kabul ettik, koruduk, kolladık. Kendi kendine yeten bir belediye olacağımızın sözünü verdik ve yerine de getirdik. Hasretle hizmet bekleyen mahallelere hizmet götürdük. Halkımızın elini sıkıp, gözlerine bakarak dertlerini dinledik, isteklerini emir kabul edip yerine getirdik."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Borçsuz hizmet üretiyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN