'Aslan' gibi güvence

DSP Bayraklı adayı Hüseyin Aslan, kentsel dönüşümde üç temel ilkeye göre hareket edilmesi gerektiğini belirtti, "Yerinde, borçlandırmasız ve planlı bir çalışma yapacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın" dedi

Giriş Tarihi: 7.3.2014
DSP Bayraklı Belediye Başkan adayı, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, kentsel dönüşümde üç temel ilkeye göre hareket edilmesi gerektiğini belirtti, "Bayraklı'da vatandaşlarımız zerre kadar tedirginlik duymasın. Yerinde, borçlandırmasız ve planlı bir dönüşüm yapacağız. Bunları dikkate almazsanız onun adı kentsel dönüşüm değil kentsel hırsızlık olur" dedi. DSP Bayraklı Belediye Başkan adayı, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, seçim çalışmaları kapsamında Bayraklı Sevgi Yolu'nda vatandaşlarla biraraya geldi. Esnaf ziyaretleri ve kahvehanelerde özellikle kentsel dönüşüme dair sorularla karşılaşan Aslan, kentsel dönüşümde üç temel ilkeye göre hareket edilmesi gerektiğini belirtti, "Yerinde, borçlandırmasız ve planlı bir dönüşüm yapacağız. Bunları dikkate almazsanız onun adı kentsel dönüşüm değil, kentsel hırsızlık olur. Bayraklı'nın içi rahat olsun. Bu işin mimarı benim" dedi.

30 YILDA BİNLERCE KONUT

Kentsel dönüşümün uzun yıllar boyunca sürecek, çok kapsamlı bir süreç olduğunu, bu süreçte ilgili bakanlıktan yerel yönetimlere, inşaat firmalarından müteahhitlere ve vatandaşlara kadar birçok paydaşın yeraldığını anlatan Aslan, "30 yılda binlerce konutu tamamladık, 100 bini aşkın insanı ev sahibi yaptık. İzmir'in 12 ilçesindeki 12 projemizde insanlar mutlu, huzurlu yaşam sürüyor. Bunu Bayraklı'nın tamamında uygulayacağız. İnsanlar İzmir'in herhangi bir noktasından baktığında artık sağlıksız yapılardan oluşan görüntü kirliliğini, zorlu hayat şartlarını görmeyecek, Bayraklı'da yaşamayı isteyecek" dedi. Bayraklı'da halkın kendisini kentsel dönüşüm konusunda adeta diken üstünde hissettiğini, süreç konusunda ne yapması gerektiğini bilmediğini vurgulayan Aslan, şöyle devam etti; "İnsanlar rahat değil, diken üstünde. Ne olacak, ne yapacak bilmiyor. Ben Bayraklı halkının artık daha fazla sıkıntı çekmesini istemiyorum. Bayraklı'da tarih var, kültür var, doğal güzellik var, insan potansiyeli var ancak maalesef bunları değerlendirecek irade yok. Bu potansiyelin üzerine bir şey konulmamış. Biz ilk adımı kentsel dönüşümle atmış olacağız. Bu konuda üç temel ilkem var; yerinde olacak, borçlandırmasız olacak ve plan dahilinde olacak. Bunlar yoksa orada kentsel dönüşümden bahsedemezsiniz. Olsa olsa onun adı kentsel hırsızlık olur. Dolayısıyla biz buna müsaade etmeyeceğiz. Bayraklı halkının mağdur edilmesine göz yummayacağız."

"BEN MÜTEAHHİT DEĞİLİM"
Ege-Koop'un bir müteahhitlik firması, kendisinin de müteahhit olmadığını da kaydeden Aslan, "Biz müteahhitlere iş veren kuruluşuz. Ben müteahhit değilim. Öyle olsaydı zaten insanların yararını değil şirketimin çıkarını, menfaatini ön planda tutardım. Oysa benim için bir tek kişinin zarar görmemesi, üzülmemesi her şeyden daha önemli. Ben insanları seviyorum. Sevgi varsa her şeyin üstesinden gelinir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Aslan' gibi güvence
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN