'Bayraklı'da 5 puan öndeyiz'

AK Parti adayı İsmail Sarı, yaptırdıkları ankette 5 puan önde çıktıklarını söyledi, "Şimdilerde ise farkı daha da açtık" dedi

Giriş Tarihi: 7.3.2014
AK Parti Bayraklı adayı İsmail Sarı, 30 Mart'ta ilçeyi AK Belediyecilikle tanıştıracaklarını söyledi, "Seçim çalışmalarına başlarken, durumumuzu görmek için anket yaptırdık. 5 puan önde çıktık. Şu an puan farkının daha da açıldığını düşünüyoruz" dedi. Egeli Sabah'ı ziyaret eden Sarı, Bayraklı'da alacakları oylarla Büyükşehir'i de etkileyeceklerini savundu, şunları söyledi: "Dolu dolu çalışıyoruz. Sabah 9'da başlıyoruz. Seçimlere kadar çok daha fazla çalışacağız. Bayraklı'da kentsel dönüşümle iz bırakacağız. 1968'den beri Bayraklı'dayız. Adaylığım hem CHP'nin hem de MHP'nin tadını kaçırdı. CHP'den bize gelen çok kişi oldu. Geçtiğimiz günlerde bir katılım töreni oldu. Bunu laf olsun diye yapmadık. 1500'e yakın insan CHP'den bize katıldı. Bayraklı'da dengeleri bozduk. Bugüne kadar insanlara çok faydalı olduk."

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Vatandaşlarla bir araya geldiklerinde duygusal anlar yaşadıklarını ifade eden Sarı, şöyle konuştu: "Geçtiğimiz günlerde 70-80 yaşında bir amca boynuma sarılıp ağladı. Ben de ona sarılıp ağladım. Babam, zamanında çok kişiye iyilik yapmış. Bayraklı Sevgi Yolu'na bir baştan girdiğim zaman öteki baştan 4 saatte çıkamıyorum. İnsanlar sevgi gösterilerinde bulunuyor. Halk bırakmıyor. Herkesi isim isim tanıyorum. Halkın aradığı şey dokunacakları, güvenecekleri bir başkanlarının olması. Kentsel dönüşüm en fazla Bayraklı'yı etkileyecek. İnsanlar dişinden tırnağından artırıp yaptığı evi, hiç pahasına vermek istemiyor. Kentsel dönüşüme karşı çıkan yok. Vatandaş için ne alacağı önemli. Aldatılmayayım diye düşünüyor. Dönüşümde hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Kazanan vatandaş olacak. Geçen gün Mansuroğlu Mahallesi'ndeki esnafı dolaştık. 'CHP'liyim ama değişim için Binali Yıldırım'a oy vereceğim' diye insan çok var. 2011 seçimlerinde 11 ilçede AK Parti öndeydi. Bu seçimde Büyükşehir ve Bayraklı AK Partili olacak."

AŞÇILAR YARIŞMASI İÇİN KOLLARI SIVADILAR
İzmir Aşçılar Derneği'nin Tepekule'de düzenlediği gecede konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Polat, 2015'te Dünya Aşçılar Birliği'nin katılımıyla düzenlenecek Uluslararası Yemek Yarışması'nı İzmir'e getirmek için yoğun çalıştıklarını söyledi. Polat, yarışma sayesinde İzmir'in tanıtımının yanı sıra; Türk ve Ege mutfaklarının da ön plana çıkacağını dile getirdi, "Bu önemli etkinlik, 70 ülkeden yüzlerce profesyonel aşçıyı bir araya getirecek. Organizasyonun İzmir'de yapılması, Türk ve Ege mutfaklarının yurtdışına açılması, en etkin biçimde tanıtılması için çok fırsat olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bayraklı'da 5 puan öndeyiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN