Değişim zamanı

Giriş Tarihi: 8.3.2014

DSP Balçova adayı Kayacan, ilçenin 10 yıldır hizmet alamadığını belirtti, "Esnafıyla, öğrencisiyle, tüm vatandaşlarıyla barışık bir belediye yönetimi göstereceğiz" dedi

DSP Balçova Belediye Başkan adayı Semra Aksakal Kayacan, Egeli Sabah'ı ziyaret etti. Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Kayacan, Balçova ile ilgili planlarını aktardı. Balçovalılardan yoğun ilgi gördüğünü anlatan Kayacan, "Balçova 10 yıldır hizmet alamıyor. Balçovalılar artık şiddet ve nefret görmek istemiyor" dedi. Balçova'nın tüm sokaklarını adım adım dolaştığını anlatan Kayacan, "Başta Ata Caddesi olmak üzere ilçede bulunan tüm esnafı tek tek dolaştım. Balçovalılar'ın yoğun ilgisi ile karşılaştım. Halkın ilgisinden çok memnunum" diye konuştu. Sahaya çıktığı andan itibaren ne kadar doğru bir yolda olduğunu bir kez daha anladığını ifade eden Kayacan, şöyle konuştu; "Balçova'nın değişim yönündeki istek ve ihtiyacı, halkın bize gösterdiği ilgiden açıkça anlaşılıyor. Balçova 10 yıldır hizmet alamıyor. Hizmetin temelinde sevgi vardır, emek vardır.

'PAZARYERİ ÇİLESİ BİTECEK'
İnsanı seviyorsanız hizmet edersiniz. Balçova'da en önemli sorunun sevgi ve diyalog eksikliği olduğunu düşünüyorum. Bizim öncelikli hedefimiz her şeyin en iyisini hak eden Balçova'da sevgiyi, barışı ve karşılıklı diyalogu yerleştirmek olacaktır. Balçovalılar artık şiddet ve nefret görmek istemiyor. Esnafıyla, halkıyla, çalışanıyla barışık bir belediye yönetimi için yola çıktık ve halkımızın desteğiyle bunu başaracağız." Balçova'nın en büyük sorunlarından birisinin pazaryeri olduğunu belirten Kayacan, şöyle devam etti, "Balçovalılar yıllardır Kapalı Pazaryeri adı altında tuvaleti, otoparkı ve güvenliği olmayan ucube bir yere mahkum edildi. Bu çağda böyle bir pazaryerinin kabul edilmesi mümkün değil. Teleferik Mahallesi'nde yer alan pazaryerine ulaşım çok zor. Bundan 7 yıl önce çok büyük ve modern bir projeymiş gibi açılışı yapıldı. Şu anda pazaryeri şu anda mezbelelik konumundadır. Esnaf otopark olmadığı için mal indirip bindirirken ciddi sorunlar yaşamakta, vatandaşlarımız Balçova'nın tüm mahallelerine uzak olan pazaryerine insanlar araçlarıyla geldiğinde ne yapacağını şaşırıyor. Balçova pazaryerinin yapısal anlamda da önemli sorunları var. Çatlayan betonlardan akan sular alt katta faaliyet gösteren esnafı zora sokmaktadır. Tuvaleti bile olmayan bu pazaryeri Balçova'ya ve Balçovalılar'a yakışmıyor. Göreve gelir gelmez ilk işimiz pazaryeri ile ilgili olarak halkın ve vatandaşların istek ve talepleri doğrultusunda adım atmak olacak. Konu ile ilgili projemiz hazır. Başta kadınlar olmak üzere tüm Balçovalıları ve esnafı pazaryeri çilesinden kurtaracağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Değişim zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN