Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıra, Ege'nin incisinde

AK Parti Büyükşehir adayı Yıldırım, Erzincanlılar gecesinde konuştu: Yurdun dört bir yanında hizmet ettik. Yolları böldük. Havayolunu halkın yolu yaptık. Şimdi sıra İzmir'de

Giriş Tarihi: 10.3.2014
AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, Erzincan Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Kaya Termal Otel'de düzenlediği akşam yemeğine katıldı, yaklaşık 1500 kişi tarafından ayakta alkışlanarak karşılandı. Erzincan'dan İzmir'e gönül köprüsü kuranları sevgiyle selamladığını söyleyen Yıldırım, Türkiye'nin 11 yıllık kalkınma destanını yazdıktan sonra, daha güzel bir İzmir için çalıştıklarını söyledi, "İzmir'de başkan adayı olarak, kenti yaşadığı bu çıkmazdan, açmazdan kurtarmak için kolları sıvadık, yollara düştük" dedi. Hizmet etmenin zor iş olduğunu vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "İçinizde insan sevgisi yoksa, eğer insanı yüceltmiyorsanız, hizmet edemezsiniz. 11 yıl boyunca siz hemşerilerimizin başını öne eğdirecek hiçbir işimiz olmadı. Erzincan'ı İzmir'de temsil etmek en önemli vazifem oldu. 11 yılı kesintisiz Türkiye'nin bölünmüş yolları, akıl yollarını inşa ede ede bugünlere geldik. Hava yolunu halkın yolu yaptık. Yolları böldük, insanları birleştirdik. Hızlı tren özlemini giderdik. Yurdun dört bir yanında hizmet ettik. Şimdi de İzmir'de yapacak çok işimiz var. Otopark sorunu, ulaşım sorunu, çöp sorunu, tüm bunları çözeceğiz. Bu söz Binali Yıldırım sözüdür. Yavaş konuşan ama soyadı gibi çok çalışan kardeşinizin sözüdür." Yıldırım'ın konuşması sırasında bir vatandaş, "Ey İzmir! Yola çıktı, o yürekli aslan. Hizmetse hizmet. İşte adam gibi adam. Bak size geldi başkan. O çalışkan başkan Binali Yıldırım" yazılı pankart açtı.

TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ
Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Yenişehir'de İnşaatçılar Çarşısı ve Gıda Çarşısı ziyaretleri yaptı. İnşaatçılar Çarşısı'nda toptancılarla buluşan Yıldırım, sorunları dinledi. Oradan, Gıda Çarşısı'na geçen Yıldırım, çay ve kahve toptancıları ile buluştu. Çarşı esnafına ortak mesaj veren Yıldırım, şunları söyledi: "Herkes hizmetsizlikten bıktı. İzmir, hizmet fakiri oldu. Ama merak etmeyin. Şehirde yapacağımız çalışmalar İzmir'i dünyanın gözbebeği yapacak. Bunu hep birlikte başaracağız." Gıda Çarşısı esnafını 4. kez ziyaret ettiğini belirten Yıldırım, giriş-çıkışlar konusunda sıkıntı yaşadığını bildiğini ve vekillik döneminde mevcut başkanla bu konuda protokol imzaladıklarını söyledi. Protokol yapılmasına rağmen, gereğinin yapılmadığını belirten Yıldırım, "Bu konuyu da kısa sürede çözüme kavuştururuz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıra, Ege'nin incisinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN