Denizli'de terminal sevinci

Giriş Tarihi: 11.3.2014

İki yıldır yapımı devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin kaptanlığında çıkış yaptığı otobüsle hizmete girdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin kaptanlığında çıkış yapan ilk otobüs ile hizmete girdi. Denizlililer'in uzun yıllar hayalini kurduğu terminal önceki gün gece yarısı hizmete girdi. Terminalden saat 00.30'da kalkan ilk otobüsün kaptanlığını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci yaptı. Denizli Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak ile Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'ın katıldığı tören renkli anlara sahne oldu. Terminali'n yalnızca Türkiye'ye değil, tüm dünyaya örnek bir yatırım olduğunu ifade eden Bakan Zeybekci, projenin ilk adımlarının kendisinin belediye başkanlığı döneminde atıldığını hatırlattı, "Denizli onlarca yıldan bu yana yeni bir otogarın hayalini kuruyordu. Mevcut otogar Denizli'ye kesinlikle yakışmıyordu. Adeta 'Şehir dışından misafirimiz gelmesin' diye dua eder hale gelmiştik. Bu konu üzerinde çok çalıştık. Denizli'nin her kesiminden temsilcinin tekrar tekrar görüşünü aldık. Bunun sonucunda da mevcut alanda, yer altında olacak bir otobüs terminali projesi ortaya koyduk. Şükürler olsun ki bugün tüm Türkiye bize gıpta ile bakıyor" diye konuştu.

'ÇOK ÇABA HARCADIK'
Yıllardır hayalini kurdukları bir komplekse kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Osman Zolan, bu süreçte çok sıkıntı çekildiğini işaret etti, "Ancak tüm hemşehrilerimiz sabredip bize sonuna kadar destek oldu. Bu yapıya bakınca 10 yıl önceki Denizli ile bugünün Denizlisi arasındaki fark, akla kara arasındaki fark kadar açık ve net. Hemşehrilerimizle birlikte Denizli'de tarih yazmaya devam ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'de terminal sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN