Savaş'tan 2 yeni üniversite vaadi

Giriş Tarihi: 11.3.2014

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş, hareketliliği yeniden artırmak için Söke ve Nazilli'ye birer üniversite açacaklarını söyledi

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş, Söke ve Nazilli'yi ziyaret etti, büyükşehir projelerini anlattı. Aydın'ı üniversitesiler kenti yapmak için kolları sıvadıklarına belirten Savaş, "Bölgenin dinamiklerini göze alarak yatırımlar getiriyoruz. Akademik dünya en önemli proje paydaşlarımızdan birisi olacak. Büyükşehir olan kentler içerisinde Aydın dışındakilerin en az iki üniversitesi var. Bu eksikliği 30 Mart sonrasında gidereceğiz. Nazilli ve Söke'ye birer üniversite açacağız. Üniversitelerle Aydın'da 6 bin kişiye iş ve 40 bin öğrenciyle yılda 100 milyon dolarlık bir katmadeğer yaratmayı hedefliyoruz" dedi.

'AYDIN'I ŞAHA KALDIRACAĞIZ'
Savaş, kentte topyekun bir kalkınma hamlesi gerçekleştirerek kaybedilen yılları hızla telafi edeceklerini savundu, "Aydın'ın kaybolan yıllarını geri getirmek üzere belli başlı projelerimiz var. Bunun için öncelikle kentimize genç nüfusu çekeceğiz. Aydın'ın her bölgesinde ticari hareketliliği artıracağız. Tarım alanı yüzde 65'i bulan Söke'de kaliteyi, verimliliği artıracak, kuracağımız organize tarım alanlarında çalışacak kalifiye elemanlar yetiştireceğiz. Didim ve Kuşadası'nda açacağımız yüksekokullarla bölge ekonomisini hareketlendireceğiz. Söke'de, Nazilli'de, Kuşadası'nda, Didim'de, Çine'de ve her ilçemizde ihtiyaçlarımıza bağlı olarak tarım sanayi, ihracat, turizm ve teknoloji alanlarında fakülteler, yüksekokullar kuracağız. 30 Mart'tan sonra bölgenin dokusuna uyan projelerle Aydın'ı şaha kaldıracağız" dedi. Her yönüyle modern ve kalkınmış bir kent yaratmayı vaat ettiğini belirten Savaş, şunları söyledi: "Her mahallede çocukların güvenle oynayabileceği oyun alanları, parkları olan çocuk dostu bir kent olacağız. Gençlik merkezlerinin, istihdam imkanlarının olduğu, umutlu bir gençliğin yaşadığı genç dostu bir kent inşa edeceğiz. Kadınlarımız huzurlu bir şekilde yaşayacak. Aile yaşam merkezlerinin içinde, çocuklarını huzurla büyüttükleri kadın dostu bir kent olacağız. Aydın, yaşlı dostu bir kent olacak. Gençlerin yaşlılara gönüllü bir şekilde hizmet ettiği, Büyükşehir Belediyesi'nin yaşlılarımıza pozitif ayrımcılık yaparak hizmet ettiği bir kent olacak. Söz veriyorum, Aydın engelsiz bir kent olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savaş'tan 2 yeni üniversite vaadi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN