Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adım adım Bornova

Giriş Tarihi: 12.3.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Aziz Kocaoğlu, 46 yıldır oturduğu ilçede seçim turu attı. Nakliyecilerden esnafa, kahvelerden muhtarlıklara ziyaretlerde bulundu, projelerini anlattı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Aziz Kocaoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Bornova'yı adım adım dolaştı. Ziyaret turlarına Kara Nakliyecileri Sitesi'nden başlayan Başkan Kocaoğlu, gittiği her yerde yoğun ilgi ile karşılandı. Başkan Kocaoğlu'na CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Olgun Atilla da eşlik etti. 46 yıldır Bornova'da yaşadığını dile getiren Başkan Kocaoğlu, "Benim kitabımda insanlar arasında din, mezhep, etnik köken ayrımı yapmak yok. Biz yine ayrım yapmadan, yine insanımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

ATİLA'YA DESTEK VERDİ
Kocaoğlu, Işıkkent'teki Kara Nakliyecileri Sitesi'nde esnafla bir araya geldi, lojistik sektörünün sorunlarını iyi bildiğini ve site esnafının ulaşım sorununu çözmek için hazırladıkları büyük çaplı projeleri hayata geçireceklerini söyledi. Bölgeye yapacakları geniş yollar, yer altı otoparklarının yanı sıra çevre yolu bağlantılarını da sağlayarak ulaşım sorununu çözeceklerini dile getiren Başkan Kocaoğlu, "Yeşildere üzerinde yaptığımız Homeros Bulvarı'nı 100 milyon lira kamulaştırma bedeli ile önce Otogar'a, sonra Çevre Yolu'na bağlayacağız. Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi'ni Manisa Yolu'na kadar uzatacağız" dedi. Bornova adayı Olgun Atila'ya da destek veren Kocaoğlu, site esnafına şunları söyledi: "Kendisini çok eskiden tanıyorum. Yüksek mimar olan Atila'nın Bornova'ya hizmet edeceğine inanıyorum." Atila da, "Bornova bizim evimiz, dedik. Evimize nasıl bakıyorsak, buraya da öyle bakacağız" diye konuştu. Başkan Kocaoğlu, daha sonra Işıkkent, Pınarbaşı, Doğanlar, Mevlana, Naldöken, Çamkule, Merkez, Zafer ve Meriç mahallelerinde esnafı ziyaret eden, kıraathanelere, muhtarlıklara uğrayan Başkan Kocaoğlu, rakip partilerin seçim bürolarına da girerek başarılar diledi.

ESHOT 100 LİRAYI GERİ ÖDEYECEK
65 yaş ve üzeri vatandaşların kent içi toplu ulaşım araçlarından ücretsiz olarak yararlanmasını öngören yönetmeliğin yürürlüğe girmesi üzerine, ESHOT daha önce alınan 100'er liraları geri ödemek için harekete geçti. Büyükşehir Meclisi, önceki gün yaptığı toplantıda sayıları yaklaşık 35 bini bulan 65 yaş ve üzeri kart sahibine 3 milyon 500 bin lirayı bulan tutarın geri ödenmesi konusunda verilen önergeyi kabul etti. Önerge hukuk ve bütçe komisyonlarına sevk edildi. İhtisas komisyonlarında görüşülüp karara bağlanacak olan önerge doğrultusunda Ocak ayında para ödeyip kart alan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara 100 liraları geri verilecek. Ödemeye ilişkin koşullar komisyon raporu doğrultusunda netleşecek. Hak sahipleri dilekçe, kart ve kimlikleriyle müracaatları halinde paralarının banka hesaplarına yatırılacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adım adım Bornova
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN