'Binali Yıldırım İzmir için şans'

Bir dizi açılış yapmak için İzmir'e gelen Ulaştırma Bakanı Elvan, Yıldırım'a övgüler yağdırdı, "İzmirli bu şansı değerlendirmeli" dedi

Giriş Tarihi: 12.3.2014
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, "Projelerin hızla uygulamaya geçirilmesini ve işletmeye alınmasını sağlayan dönemin Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım Bey'e çok teşekkür etmek istiyorum. Yıldırım gibi kararlar alan ve uygulayan bir bakanımız. Bu açıdan İzmir son derece şanslı. İzmir, inşallah büyükşehir belediye başkanı olduğundan itibaren de kalkınacak, eski günlerine dönecek. Türkiye'de ulaşım sektörünün mimarı, ulaşımda değişim, dönüşümü başlatan Binali Yıldırım, İzmir için büyük bir şans. Bu şansı İzmir halkımız çok iyi değerlendirmeli" dedi. Lütfü Elvan, bir dizi açılış gerçekleştirmek üzere dün İzmir'e geldi. Adnan Menderes Havalimanı'nda itfaiye araçlarının teslim törenine katılan Bakan Elvan, ardından İZBAN'la Pancar'a geçerek, hatt çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Bakan Elvan, daha sonra AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile birlikte Konak Tünelleri Atatürk Köprülü Kavşağı'nın resmi açılış törenine katıldı. İlk olarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde düzenlenen törende uçak kaza ve yangınlarına müdahale etmek amacıyla alınan 10 itfaiye aracının teslim törenine katıldı. Bakan Elvan, "İç hatlar terminalini 17 Mart Pazartesi günü açacağız, hayırlı olsun" dedi.

KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI AÇTI

Konak Tünelleri Atatürk Köprülü Kavşağı'nın resmi açılış töreninde konuşan Binali Yıldırım ise, "Bu görüntü İzmir'in layık olduğu bir görüntü değil. Kaderi de değil. Olsa olsa İzmir'e hizmet etmeyen, geri bırakan yerel yöneticilerin sorunudur. Yuh yok. Onlar da bizim hizmetimizden yararlanacak. Onların da bu hizmete ihtiyacı var" dedi. Kemalpaşa'dan Turgutlu'ya kadar 30 kilometrelik demiryolunu 2.5 senede yaptıklarını belirten Yıldırım, "Ama 3 kilometre metro 10 yılda yapılamadı. Türkiye'nin en büyük döner kavşağını İzmirimize kazandıran Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Binali Yıldırım İzmir için şans'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN