Erzurum coşkusu

Giriş Tarihi: 13.3.2014

CHP Bayraklı adayı Hasan Karabağ, Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı etkinliklerine katıldı, "Erzurum, Türkiye'nin mihenk taşıdır" dedi

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı kutlamalarına katıldı, "Türkiye'nin, Erzurumlular gibi bakış açısına ihtiyacı var" dedi. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı Erzurum Dernekler Birliği Platformu tarafından Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yılı dolayısıyla düzenlenen geceye katıldı. Erzurum denilince akla kahramanlık, Cumhuriyet, Atatürk ve Türk bayrağı gibi değerlerin geldiğini hatırlatan başkan Karabağ, "Erzurum, Türkiye'nin mihenk taşıdır. Türkiye'nin Erzurumlular gibi bakış açısına ihtiyacı var" dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Bayraklı Belediyesi havuz düğün salonunda gerçekleştirilen geceye Başkan Karabağ'ın yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel de katıldı. 12 Erzurum derneğinin organizasyonuyla düzenlenen etkinlikte davullar, zurnalarla, halaylar ve aşık atışmalarıyla renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Erzurum, ilk meclisin kurulması için ceplerinden para toplayan kahraman vatandaşlarımızın yaşadığı topraklardır. Ege Bölgesi'nde en çok Erzurum etkinliği yapan belediye olduk. Bu anlamda kendimi mutlu hissediyorum. Göreve gelince ilk önce ilçemize bir kız misafirhanesi yaptık ve adını da Erzurum'daki Aziziye Tabyası'nın savunulmasında çalışarak adını tarihe yazdıran Türk kadını Nene Hatun koyduk. Kurtuluş gecemizin hayırlara vesile olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi. Gece, Erzurum bar ekibinin gösterisi ardından Türk Halk Müziği sanatçısı Şükran Çelik'in sahne almasıyla devam etti. Erzurum'un yerel sanatçıları Rahim Sağlam ve İhsan Yavuzer'in karşılıklı atışmalarıyla renklenen etkinlikte başkan Hasan Karabağ da sanatçıyla birlikte şarkı söyledi, alkışlarla geceye eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN