'Destan yazma zamanı'

Giriş Tarihi: 14.3.2014

MHP Büyükşehir adayı Murat Taşer, Kültürpark'ta projelerini açıkladı. Yapacaklarını 'İzmir Sevda Hareketi' adı altında birleştirdiğini belirten Taşer, "Gelin bu sese, hep birlikte kulak verelim" dedi

MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer, yerel seçim öncesinde projelerini açıkladı. AK Parti adayı Binali Yıldırım ve CHP adayı Aziz Kocaoğlu'nun ardından projelerini açıklayan Taşer, yapacaklarını "İzmir Sevda Hareketi" adı altında birleştirdi. Kültürpark İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Genel Başkan Başdanışmanı İzmir eski Milletvekili Şenol Bal, İl Başkanı Necat Karataş, parti yöneticileri, ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda partili katıldı. Taşer, projelerini ve yerel yönetim anlayışını 16 başlık altında topladı. Belediyecilik ve yönetim hizmet felsefesini öncelikli olarak koyan Taşer, projeleri ulaşım, toplu konut, kentsel dönüşüm, istihdam, otopark, sağlık turizmi, turizm, gençlik ve spor, bilgi ve teknoloji, tarım ve hayvancılık, enerji ve yeraltı zenginlikleri, çevre, yeşil ve rekreasyon alanı, sosyal belediyecilik ve kültür-sanat olarak sınıflandırdı.

KOCAOĞLU'NA YÜKLENDİ

Taşer, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yasa ile sınırlarının çok büyüdüğünü söyledi. Kırsaldaki ilçelerin, köylerin belediyeye bağlandığını ifade eden Taşer, "Mevcut belediye yönetimi 4 milyar 9 milyon lira olan 2014 bütçesinin 50 milyon lirasını yatırıma ayırabiliyor. Bu bütçe ile yatırım olmaz. Belediyenin şirketleri zarar ediyor. Büyükşehir'de 11 şirketin sadece bir tanesi kar ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sadece İZELMAN zararı olan 90 milyon lira İstanbul'daki tüm şirketlerin zararlarından daha fazladır. Başkan, 'Borç yok' diyor. Belediyenin 2013 yılı sonuna geldiğinde 143 milyon dolar hazine, 144 milyon lira kendi borcu, 156 milyon euro da kredi borcu vardır" dedi. Yatırımcının İzmir'den kaçtığını ifade eden Taşer, şöyle devam etti, "Sanayi ve ticaret ile uğraşanlar hafta sonu bile kentte kalmıyor. Bir şehrin gelişmişlik seviyesiiyi binalar ve yollar ile ölçülemez. Kentin yılldardır gelen ticaret geleneği vardır. İzmir Türkiye'nin vergi gelirlerinin yüzde 10'unu ödüyor. Kent Ar-Ge ve patent çalışmalarında da önde yer alıyor. Yerel yönetimler de sanayicinin yanında yer almıyor. Ticaret ve sanayicinin en fazla ihtiyaç duyduğu ulaşım kangren haline geldi. Uluslararası kongre merkezi bile yok" dedi.

'ACI AMA GERÇEK'

CHP'nin bugünkü adayı ve aday belirleme yöntemi ile tespit edilenler nedeniyle kırgınlık olduğunu belirten Taşer, "Alternatif olarak MHP'yi gördüklerini dile getiriyor. Biz de bu duyarlı insanlara layık olmaya çalışacağız. MHP her zaman Türkiye'nin emrindedir. İzmir, siz hazır mısınız? Altın harflerle bir destan yazalım. İzmir'den ses verelim. Bu ses adalet, haysiyet arayan, geleceğine inanan, devletin bölünmez bütünlüğüne inananların sesi olsun. Gelin bu ses İzmir'in dağlarında çiçekler açsın" dedi. Programda Taşer'in "İzmir" isimli şiiri büyük alkış aldı. Taşer, daha sonra eşi ve çocukları ile programa katılanları selamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Destan yazma zamanı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN