Sözüm namustur

Gaziemir'de kentsel dönüşüm toplantısına katılan AK Parti Milletvekili Şengül, Sarnıç'ta yaşanan 2B sorununun TBMM açılır açılmaz torba yasa formülüyle çözüleceğini söyledi

Giriş Tarihi: 17.3.2014
Sarnıç'ta düzenlenen Kentsel Dönüşüm Toplantısı'na AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül'ün yanı sıra AK Parti Gaziemir Belediye Başkan adayı Kerem Baykalmış, İlçe Başkanı Hüseyin Uzun, Gaziemir eski Belediye Başkanı Adnan Yüksel, Aktepe, Emrez, Sarnıç mahallesi sakinleriyle partililer katıldı. Bölge halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Aydın Şengül, 2B mağdurlarını rahatlatacak açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda TBMM Çevre ve Şehircilik Komisyonu üyesi de olan Şengül, "Torba yasa" formülü meselenin kökten çözüleceğini söyledi, "Açılan davaların düşürülerek vatandaş kazanacak. Bu sorunu çözmek bizim sözümüzdür. Bizim verdiğimiz söz de namusumuzdur" diye konuştu.

HER YERDE TESPİTLER YAPILDI
Şengül konuşmasına, kamuoyunda 2B yasası olarak bilinen Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun'un çıkış sürecini anlattı. Şengül, "Her yerde tespitler yapıldı. Türkiye'nin birçok yerinde değerlendirme bitti. Sarnıç'ta her şey bitti derken 'sorun var' dediler. Sonra tapu zabıt kaydı meselesi çıktı. Orman alanı denilerek zabıt kaydı önceden iptal edilmiş. Zabıt kaydının sahibi de dava açmış. Kanun 'dava sürdüğü sürece işlem yapılmaz' diyor. Zaten Sarnıç halkı 7 yıl beklemiş. Bir o kadar daha mı bekleyecek? Bu konuyu mecliste yetkililerine aktardık. Sayın Binali Yıldırım konuyu Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a anlattı. Sonra Başbakanımız 'Ne gerekiyorsa yapın' talimatı verdi. Beni de bu konuyla ilgili görevlendirdiler. Nerede ne varsa, ne isteniyorsa baktık, belgeler üzerinde çalıştık. Uzun uzun toplantılar yaptık. Meclis açıldıktan sonra iş daha da hızlanacak. Üç-beş ayda bir kez çıkan yeni Torba Yasası'na Sarnıç'ı da ekleyeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözüm namustur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN