Kirli oyunları Aydın bozacak

Giriş Tarihi: 18.3.2014
Başbakan Erdoğan, İzmir'deki terminal açılışının ardından helikopterle Aydın'a geçti, İstasyon Meydanı'nda halka hitap etti. Ege'nin evladı Adnan Menderes'i Anadolu'da ve Trakya'nın bir çok şehrinde yad ettiklerini vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Merhum Menderes'e ne yapıldıysa, hangi oyunlar oynandıysa, hangi tuzaklar kurulduysa, şu anda tıpatıp aynı oyunlar tezgahlanıyor, aynı tuzaklar kuruluyor.

BUGÜN DE AYNISI
Demokrat Parti'ye hangi saldırılar yapıldıysa, AK Parti'ye de bugün aynı saldırılar yapılıyor. O gün Menderes'e diktatör dediler, şimdi bana diyorlar. O gün Menderes'e hürriyet düşmanı dediler, bugün aynısını bana söylüyorlar. O gün Menderes'e gençleri öldürdü dediler, aynısını bana söylüyorlar. Kim, CHP'nin başındaki Kılıçdaroğlu ve avanesi." Başbakan Erdoğan, hanım kardeşleri ve ablalarına seslenmek istediğini ifade ederek, "30 Mart'ta bunlara hesabı sormayacak mıyız? Şu 14 gün kapı kapı çalışarak, bunları anlatmayacak mıyız?" diye sordu. Erdoğan, "abilere" ise "14 gün kapı kapı dolaşmaya, bunları anlatmaya var mıyız? Menderes'e yapılanların hesabını inşallah 30 Mart'ta sormaya var mıyız?" diye seslendi.

KARŞI ÇIKMIŞLARDI

Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yasası'nı çıkardıklarında, CHP'nin buna karşı çıktığını ve, Anayasa Mahkemesi'ne götürerek, "Aydın'ın bir ucundan bir ucuna bu hizmetler nasıl gidecek?" dediğini söyleyen Erdoğan, "Anlamazlar, bilmezler bu işi. Onların bütün işi yolsuzluk, yasaklar, yoksulluk. CHP'nin tarihine bakın ne görürsünüz, yolsuzluğu, yasakları, yoksulluğu görürsünüz" diye konuştu.

LAF ÜRETME, İŞ ÜRET
Başbakan Erdoğan, Aydın'a gelirken birilerinin kendisine Atatürk'ün posterini salladığını ifade etti, "Bana niye Atatürk'ün posterini sallıyorsun ki... Bu büyük bir ihtimalle CHP'li. İşleri güçleri bu. Sen laf üretme, iş üret iş. Biz bu CHP'yi biliriz. Siz Gazi Mustafa Kemal öldükten sonra paraların üzerinden Atatürk'ün resmini kaldırıp oraya İnönü'nün resmini koyan partisiniz. Siz bize bu tür oyunları bırakın, siz geçmişinize bakın. Sizin geçmişiniz kirli.

MHP DE BUNLARA UYDU
Maalesef MHP de bunların dümen suyuna girdi, kendi aralarında ittifaklar oluşturuyorlar ve vagon olarak MHP de arkalarından gidiyor. Taktik şu? Pensilvanya diyor ki CHP'nin güçlü olduğu yerde AK Parti'ye karşı ey MHP, ey BDP CHP'yi destekleyin. MHP'nin güçlü olduğu yerde ey CHP sen onu destekle, BDP'nin güçlü olduğu yerde hep beraber BDP'yi destekleyin. 30 Mart'ta sandık dışı yollara başvuranlara en güzel cevabı Aydın'ın vereceğine inanıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kirli oyunları Aydın bozacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN