Solo Türk'ü kaçırmayın!

Giriş Tarihi: 18.3.2014

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. Yılı nedeniyle Çanakkale'de bir dizi etkinlik düzenlenecek. TSK'nın dünyaca ünlü F-1 uçağı Solo Türk de gösteri uçuşu yapacak

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. Yılı etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı'nda sabat saat 08.30'da düzenlenecek çelenk sunma töreni ile başlayacak. İskele Meydanı'nda devam edecek etkinlikler kapsamında saat 09.00'da Mehteran Bölüğü gösterisi sunulacak. Yine İskele Meydanı'nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte Türk Bayrağı göndere çekilecek. Törene katılan halk protokol üyeleri tarafından selamlanacak. Yapılacak konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi, resmi geçit töreni ve denizde gerçekleştirilecek çeşitli gösteriler yapılacak. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü vasıtalarının gösterisinin yanı sıra yelken gösterileri de yapılacak. Öğle saatlerinde ise ise tören Şehitler Abidesi'nde devam edecek. 2. Kolordu Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek etkinlikler çerçevesinde ilk olarak Şehitler Abidesi'ne çelenk sunma programı gerçekleştirilecek. Ardından Saygı duruşu, saygı atışı yapılacak ve İstiklal Marşı okunacak. Konuşmaların ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Çanakkale Boğaz'nda resmi geçit yapacak.

KIRAÇ KONSER VERECEK

Herkesin heyecanla beklediği Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gururu olan F-16 uçağı Solotürk, saat 14.40'ta gösteri yapacak. Solo Türk gösterisinin ardından ise şehitler için dua okunacak ve şehitlik ziyaret edilecek. Etkinlikler kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait gemiler gün boyu halkın ziyaretine açılacak. Akşam saat 20.00'de ise Cumhuriyet Meydanı-Kordon'da fener alayı düzenlenecek. Çanakkale Belediyesi etkinliklerine havai fişek gösterisi ile devam edecek. Saat 21.15'te ise sanatçı Kıraç konser verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Solo Türk'ü kaçırmayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN