Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atatürk'ü siyasi simge yaptırmayız

MHP Konak adayı Özyiğit, düzenlediği yürüyüşte konuştu, "Atamızı ve Türk Bayrağı'nı siyasi birer simge olarak niteleyen zihniyetten hicap duyuyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 19.3.2014
MHP Konak Belediye Başkan adayı Adil Özyiğit öncülüğünde, Çanakkale Şehitleri anısına yürüyüş yapıldı. MHP İl Başkanlığı binasının bulunduğu Fevzipaşa Bulvarı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyen grubun attığı, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Her şey vatan için" sloganlarına vatandaşların da eşlik ettiği görüldü. Özellikle kadınların yürüyüşçülaere destek vermesi dikkat çekti. Meydanda şehitler anısına saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

BİRLİK ÇAĞRISI

Daha sonra MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer, birlik beraberlik çağrısında bulundu. Vatandaşların tarihine ve şehitlerine sahip çıkması gerektiğini söyleyen Konak adayı Adil Özyiğit de, kimse Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Türk Bayrağı'nı siyasi malzeme yapamaz" diye konuştu.

LOKMA DÖKTÜRÜLDÜ

Yürüyüşün amacının Çanakkale Zaferi'ni kutlamak olduğunu söyleyen Özyiğit, şunları söyledi: "Zaferıin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu partinin adaylarından biri çıkıp Atamız'a 'siyasi simge' diyebilecek kadar küçülebilmekte ve gaflet içine girmektedir. Aynı şekilde Türk Bayrağı'na da aynı cümleleri hiç utanmadan kullanabilmektedir. Özellikle bir hakimin ve avukatın yakasındaki Türk Bayrağı ve Atatürk rozetinin bulunmasından hicap duyan insanlardan biz de utanç duyuyoruz. Bu insanların, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının verdiği kurtuluş mücadelesinin bir daha okuyup ve iyi bir şekilde anlamasını istiyoruz" dedi. Özyiğit konuşmasının ardından Çanakkale Şehitleri için lokma döktürdü. Lokmaları, Taşer ve Özyiğit, vatandaşa elleriyle dağıttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk'ü siyasi simge yaptırmayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN