Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esnafa müjdeler verdi

Giriş Tarihi: 21.3.2014

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin toplantısında yeni dönemi projelerini anlatan Başkan Kocaoğlu, "İşgaliye ve katı atık bedellerini düzenleyeceğiz" dedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde Birlik Başkanı Zekeriya Mutlu ve 130 oda başkanı ile bir araya geldi. Oda başkanlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda kendisine yönelik soruları tek tek yanıtlayan Başkan Kocaoğlu, yeni dönem projelerini de anlattı. Esnafın talebi üzerine katı atık bedellerinde düzenlemeye gideceklerini söyleyen Başkan Kocaoğlu, "4.5 lira alan da var 10 lira alan da. Seçim sonrasında yeni başkanlarımla bir araya gelerek konuyu bir zapturapta almak istiyoruz; işgaliyeler de aynı şekilde. Her yerin durumu farklı. Bakanlar Kurulu Alsancak'ın ya da Cumhuriyet Mahallesi'nin nerede olduğunu bilmez. Yerelde yapılacak bir işe Bakanlar Kurulu'nun müdahale etmesi doğru değil" dedi.

"SIKINTILARIN FARKINDAYIM"

Esnafın içinden gelen birisi olarak sorunları bildiğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, kent içindeki küçük sanayi sitelerinde düzenleme yapacaklarını ifade etti. Hep birlikte, koordineli şekilde çalışacaklarını söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Belediye başkanı bu kentte yaşayan insanların, bu ülkenin vatandaşının problemini çözmek için var. 10 senedir başkanım, bu süre içinde yaptıklarımız da oldu, çok isteyip yapamadıklarımız da. Namusumuzla, şerefimizle çalıştık, çalışıyoruz. Şu anda kentin birçok altyapı problemini hallettik. Kent ayağa kalktı. Bu kenti fuar, kongre merkezi gibi yatırımlar yaparak, altyapısını bu şekilde güçlendirerek daha da büyüteceğiz" dedi. Esnafa Kemeraltı müjdesi de veren Başkan Aziz Kocaoğlu, "Kemeraltı'nı, mutlaka 24 saat yaşanır hale getireceğiz. Bunun yol haritası belli, yapılacaklar belli. Anafartalar'da düzenleme çalışmamız bitti, şimdi de İkiçeşmelik Caddesi'nin cephesini düzenliyoruz. Seçimden sonra Kültürpark'ta yapacağımız kongre merkezinden Kadifekale'ye bir teleferik kurmayı planlıyoruz. Hiçbirisi hayal değil. Çalışmaları yapılmış, yol haritası belli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafa müjdeler verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN