Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Belediye-üniversite koordineli çalışacak'

AK Parti Bornova adayı İlhan Kaya, Ege Üniversitesi Rektörü Candeğer Yılmaz'ı ziyaret etti, "Biz projelerimizi akademisyenlerle istişare ederek yapacağız" dedi

Giriş Tarihi: 26.3.2014
AK Parti Bornova Belediye Başkan adayı İlhan Kaya Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ı ziyaret etti. Ziyarette belediye-üniversite işbirliğinin önemine değinen Kaya, CHP'li belediyelerin üniversiteden gelen desteği tam anlamıyla hayata geçiremediğini söyledi, "Biz projelerimizi akademisyenlerle istişare ederek yapacağız" dedi. Seçimlere az zaman kaldığını belirten Kaya, "Belediyede kuracağımız ar-ge birimi üniversite hocalarımızdan tam destek alacak. Hocalarımızla istişare halinde olacağız. Projelerimizi oluştururken değerli akademisyenlerimizin katkısını arayacağız. Sorunlara bilimsel çözümler üreteceğiz. Bu da ancak üniversitelerle, ilim-irfan yuvalarıyla olur. Çözüm bekleyen sorunları üniversitelerimizle işbirliği içinde çözeceğiz. Biz bilimin emrinde oluruz. Özellikle ilçede ihmal edilen bölgelerimize akademisyenlerimizden oluşan bir komisyon kurarak çözüm odaklı projeler uygulayacağız" diye konuştu.

"İSİMLERİNİ YAŞATACAĞIZ"
Hayata gözlerini yuman akademisyenlerin isimlerini Bornova'da bazı sokaklara vermeyi planladıklarını söyleyen Kayay, "Uygulama için üniversitelerin de rızasını alacağız. Ayrıca üniversite camiasının kreş ve lojman sorunlarını da biliyoruz, çözeceğiz" dedi. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ise Bornova'nın çözüm bekleyen pek çok sorunu bulunduğunun altını çizdi, bu sorunların çözümüne üniversite olarak katkı koymaya hazır olduklarını belirtti. Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Semih Salnur'un da katıldığı ziyarette, Rektör Yılmaz, İlhan Kaya'ya ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Belediye-üniversite koordineli çalışacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN