Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşsiz kalmayacak

Giriş Tarihi: 26.3.2014

AK Parti Balıkesir adayı Edip Uğur, geçim sıkıntısını bitirmeye kararlı olduklarını belirtti, "Hedefimiz işsizliği yok etmek" dedi

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, Gönen ilçesini ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşları selamlayan hal hatır soran Uğur, ilçe meydanında halka hitap etti. Gönen konuşmasında işsizlik ve geçim sıkıntısı gibi konuları ele alan Uğur, Balıkesir'de işsizliği, geçim sıkıntısını bitirmeye kararlı olduklarını vurguladı, "Büyükşehir olarak öncelikli hedefimiz işsizliği yok etmek, hemşehrilerimizin geçim sıkıntısına son vermektir" dedi.

ANKARA'DAN DESTEK

Büyükşehir Belediyesinde faaliyetleri hakkıyla yürütmek için, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ile AYKOME, Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) ve benzeri kurumlar kuracaklarını, bu kurumlarda en az 5 bin personele ihtiyaç olduğunu söyleyen Uğur, "Büyükşehir olduktan sonra kentin gelişmesi, yatırımların artması doğrultusunda büyük bir istihdam potansiyeli doğacak. Ankara'nın da desteğini alarak Balıkesir'i yatırım için çok cazip bir hale getireceğiz, istihdamı böylece artıracağız" diye konuştu.

'10 KART' PROJESİ

Balıkesir'de işsiz kalmayacağını belirten Uğur, "Büyükşehirdeki gelişme doğrultusunda kamu iştiraklerinin 5 bin, turizm sektörü, sanayi sektörü, tarım ve hayvancılık sektörünün toplamda yaklaşık 20 bin personele ihtiyacının olacağının hesapladık" dedi. Büyükşehir Belediyesinde önceliklerinin fakir, fukara, garip, gurebaya destek olmak olduğunu söyleyen Uğur, "Bunu sağlamak için ismini '10KART' koyduğumuz bir proje geliştiriyoruz. 10KART bir gıda kartı; İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Onların anlaşmalı marketlerden, dükkanlardan bu kartla, tek kuruş ödemeden alış veriş etmelerini sağlıyoruz" dedi. Uğur, sık sık tezahüratlarla kesilen konuşmasının sonunda Gönenlilere de 5 yıldızlı bir otel sözü verdi. "Size bir müjdem daha var. Gönen'e 5 yıldızlı mükemmel bir turistik otel yapacağız. Gönen'in dünyaca bilinen kaplıcaları nedeniyle daha da artacak olan turist sayısı böyle yatırımları gerektiriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşsiz kalmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN