Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemeraltı'nda Yıldırım coşkusu

AK Parti Büyükşehir adayı Yıldırım, tarihi Çarşı'yı ziyaret etti, her yağmurda içler acısı görüntüler oluştuğunu söyleyen esnafa, "Bundan sonra dükkanları su basmayacak" dedi

Giriş Tarihi: 27.3.2014
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, ziyaretlerini İzmir'in tarihi Kemeraltı çarşısında sürdürdü. Kestelli ve Kemeraltı esnafı Yıldırım'ı bağrına bastı. Sık sık alkış yağmuruna tutulan Yıldırım, esnafın sevgi seli arasında güçlükle ilerleyebildi. "İzmir hizmetlerinize aç" diye seslenen esnafa "İnşallah geliyoruz" diye yanıt veren Yıldırım, Kemeraltı'nda yağmur yağdığında içler acısı görüntüler oluştuğunu ve sorunların bir değil fazlasıyla olduğunu anlatan esnafa da çözüm için Hayat İzmir projelerinin hazır olduğunu anlattı.

MİDYELİ MESAJ VERDİ
Döner tezgahının başında döner kesen Yıldırım, kendisine ikram edilen midyeyi de yedi. Yıldırım, "Biz miting yaptık. CHP'liler orada toplanan binlerce İzmirliye 'Midyeyi kabuğuyla yiyenler' diye akılla bağdaşmayacak söylemde bulundular. Biz midyeyi yiyelim, kabuğunu da 30 Mart gecesi bu lafı edenlere gönderelim" diye konuştu. Yıldırım'ı gören genç bir esnaf, "Sayın başkanım İzmir'in başında sizi görmek istiyoruz. İzmir'e önemli hizmetlerinizin dokunacağını biliyoruz. Kurtarın artık bizi ilgisiz başkanlardan" diye isyan etti. Kemeraltı çarşısı gezintisi sırasında saz çalan müzisyene eşlik eden Yıldırım, Aşık Veysel'in "Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece" şarkısını 'İzmir için çalışacağız gündüz gece" olarak tamamladı. Yıldırım, kucağına verilen Yağmur bebeği de uzun süre kucağından ayırmadı. Seçim çalışmaları kapsamında İzmir Minibüsçüler Odası'nı da ziyaret eden Binali Yıldırım, Başkan Taner Oğuz'a konuk oldu. Yıldırım, piyasada dolaşan "minibüsleri kaldıracağı" yönündeki haberlerin yalan olduğunu vurguladı, şunları söyledi: "Ulaşım benim konum. Hiç kimse bu konuda benimle aşık atamaz. Hayatım bu işle geçti. Ortalıkta dolaşan aslı astarı olmayan dedikodulara da kimse itibar etmesin. 'Dolmuşlarla minibüsler kalkacak' lafına aldırış etmeyin, deyim yerindeyse dolmuşa binmeyin. Böyle bir şey yok. Aksine daha fazla dolmuş ve minibüse ihtiyaç olacak. Bunlar hep yalan dolan, 3 gün sonra hepsi biter. Biz insanların hayatını daha da kolaylaştırmanın, İzmirlilerin memnuniyetini artırmanın telaşındayız. Bunun için İzmir'in hizmetkarlığına talibiz" diye konuştu.

DAHA FAZLA DOLMUŞ VE HAT
İzmir' de toplu ulaşımın yetersiz olduğunu vurgulayan Yıldırım, minibüsçülere şöyle seslendi: "Raylı sistem, otobüs, minibüs yetersiz, deniz taşımacılığı çok yetersiz. O zaman ne kalıyor geriye. Demek ki size daha çok iş düşecek. Daha fazla hat ve daha fazla minibüse, otobüse ihtiyaç var. Raylı sistemi geliştirmek sizin işinize son vermek anlamına gelmiyor. Metroyla gelecek bir merkeze, minibüsler oraya aktarma istasyonları kurulacak oradan da dışarıya başka yerlere tevzi edilecek. İnsanın yaşadığı her yere ulaşım olsun istiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemeraltı'nda Yıldırım coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN