İzmir için işçi yeleğimi giydim

AK Parti Büyükşehir adayı Yıldırım, '35 Çılgın Proje' kapsamındaki Konak Tüneli'nde canlı yayına katıldı, "Baretimizi de taktık. Gece gündüz çalışarak İzmir'i dünya kenti yapacağız" dedi

Giriş Tarihi: 28.3.2014
AK Parti İzmir adayı Binali Yıldırım, bir televizyon kanalının canlı yayın konuğu oldu. Yıldırım'ın gazetecilerin sorularını yanıtladığı yayın, 2011 yılında İzmir milletvekilliği döneminde açıkladığı 35 proje arasında yer alan ve kamuoyunda 'Çılgın proje' olarak anılan Konak Tüneli'nin içinde yapıldı. Tünelde kurulan stüdyoda yaklaşık 2 saat süren program sırasında Yıldırım, programın ilk bölümünde işçi yeleği ve baretle kameraların karşısına geçti, "İzmir için işçi yeleğimi giydim, baretimi de taktım, İzmir için artık hazırım. Gece gündüz çalışarak İzmir'i dünya kenti yapacağız. Hemen kolları sıvayıp işimizin başına geçeceğiz" dedi. Program sırasında ilginç bir gelişme de yaşandı. Canlı yayın sırasında Yıldırım'ın sürpriz konukları tam anlamıyla stüdyoyu bastı. Tünel çalışanlarından oluşan 120 kişiyi temsilen 6 kişilik grup, anda Yıldırım'a doğru ilerledi, "Tünelimize hoşgeldiniz" dedi. Ekip üyeleri, Yıldırım'a, tünelin 1000 metresinin tamamlandığını, bitirilmesi içinde gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini söyledi, "Başkan olmanızı diliyoruz" diyerek ayrıldı.

BİTLİSLİ BULUŞMASI

Yıldırım. seçim çalışmaları kapsamında Bitlis ilçelerinin dernek yöneticileri ve işadamları ile kahvaltıda bir araya geldi. İzmir'in son 10 yılda hazır teleferiği çalıştıramayan ve metrosunu bitiremeyen yöneticilerle yola devam edemeyeceğini ifade eden Yıldırım, şunları söyledi: "Bitlis türküsünde, 'Doksan dokuz yaram var/Bir yara da sen açma' diyor. İzmir'in doksan dokuz yarası var. Bu yara hepimizin yarasıdır. İzmir'in bir üçüncü sınıf şehir yapmaya kimsenin hakkı yok. İzmir, alt yapı yetersizliği, hava kirliliğini, çöp dağlarının şehri tehdit etmesini hak etmiyor. Böyle bir şehre son 10 yılda layık görünenleri hiçbir İzmirli hemşehrimiz içine sindiremiyor."

ALİAĞA'YA ÜNİVERSİTE

Türkiye'nin her yerinden gelen vatandaşların İzmir'de kaynaştığını, bir potada buluştuğunu ifade eden Yıldırım, "Ortak bir sesin yükseldiğini duyuyorum. İzmir kocaman bir köy olmayı hak etmiyor. Bu halden kurtulması gerekir. Bu çığlığı birilerinin duyması lazım. İzmir yeter! diyecek ve değişimi getirecek" dedi. Aliağa ve beldelerini de ziyaret eden Yıldırım, "İzmir'in, Atatürk'ün şehrinin, milli mücadelemizin şehrinin, demokrasimizin temelinin atıldığı İzmir'in hizmetle buluşmasına, hayat İzmir'le buluşmasına sayılı saatler kaldı. Aliağa'yı, inşallah kısa sürede beklediği hizmetlere kavuşturup, ihmal edilmişlikten kurtaracağız. Aliağa marka şehir olurken, Aliağa'nın çocukları da iş imkanına kavuşacak, aş imkanına kavuşacak, burası kaçılan bir yer olmaktan çıkıp bir çekim merkezi, bir cazibe merkezi haline gelecek. Kapalı pazaryeri, kapalı düğün salonu yapacaklarını Helvacı-Menemen arası belediye otobüs seferlerini başlatacaklarını ifade eden Yıldırım, Türkiye'nin yanık ve iş kazaları konusunda en büyük hastanesinin Aliağa yapılacağını, Aliağa Üniversitesi kuracaklarını açıkladı. Yıldırım, Ege Genç İşadamları Derneği'ni ziyaretinde, İzmir'in kendi döneminde hak ettiği noktaya geleceğini söyledi, "İzmir, İstanbul'dan sonra ülkeyi kalkındıracak ikinci kenttir. Ülkeye ticareti öğreten, 8 bin 500 yıllık tarihi ile kültür ve turizmin başkenti olması gereken İzmir, Kocaeli ve Bursa'nın gerisinde kalmıştır. İzmir'in bu psikolojiyi aşması lazım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir için işçi yeleğimi giydim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN