Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir seçim böyle geçti

Katılımın yüksek olduğu Ege'de seçim olaysız ve sakin geçti. İzmir'in üç Büyükşehir Belediye Başkan adayı da oyunu Bornova'da kullandı

İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Balıkesir, Muğla'da seçmen; büyükşehir, ilçe belediyesi, belediye meclisi ve muhtarlık için oy kullandı. Büyükşehir statüsünde olmayan Uşak ve Çanakkale'de seçmen il genel meclisi, belediye başkanlığı, belediye meclisi ve muhtarlıklar için sandığa gitti. Köylerde ise yalnızca İl Genel Meclisi ve Muhtar için oy verildi. Ege Bölgesi'nde 10 bin 650 jandarma ve polis güvenliği sağlamak için görev başındaydı.

45 DAKİKA BEKLEDİ
AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım ve kardeşi İlhami Yıldırım Ali Suavi İlkokulu'ndaki 1415 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Yıldırım oy kullanmak için eşiyle birlikte yaklaşık 45 dakika kuyrukta bekledi.

ATİLA KARŞILADI
CHP adayı Aziz Kocaoğlu, eşi Türkegül Kocaoğlu ile birlikte Suphi Koyuncuoğlu Ortaokulu'nda oy kullandı. Kocaoğlu'nu yine aynı okulda oy kullanan CHP Bornova adayı Olgun Atila ve eşi Hikmet Atila karşıladı.

TORUNU İLE GELDİ
MHP adayı Murat Taşer, oyunu 9 Eylül İlköğretim Okulu'nda kullandı. Oyunu kullanmak için kabine torunu Beyza Ünal ile birlikte giren Taşer, "Kimsenin burnu kanamadan güzel bir seçim süreci yaşadık. Sonuç ne çıkarsa çıksın, devlete ve millete hayırlı olsun" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir seçim böyle geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN