Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hİzmet zamanı

AK Partili Ahmet Edip Uğur, Balıkesir'i MHP'den aldı, coşkusunu vatandaşlarla kutladı, "Balıkesir'i Türkiye'nin ilk 10 ili arasına sokacağıma söz veriyorum" dedi

Giriş Tarihi: 1.4.2014
Balıkesir'de önemli bir oy farkı ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 20 ilçenin 14'ünde seçimleri AK Parti kazandı. AK Partililer, Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda coşkulu bir tören ile zaferlerini kutladı. Oyların yüzde 39.82'sini alan Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. AK Parti, CHP'nin elinde bulunan 5 belediye başkanlığını da kazanarak ilçe belediye sayısını 14'e çıkardı. Balıkesir'i kaybeden MHP de ilçelerdeki belediye sayısını koruyarak 2'de kaldı. Seçimlerde en büyük kaybı ise CHP yaşadı. CHP 9 olan belediye sayısını 4'e düşürdü. Edip Uğur 3422 sandıktan 297 bin 547 oy alarak birinci parti olarak seçimden galip ayrıldı. Edip Uğur'u, yüzde 31.8 oy ile MHP adayı İsmail Ok, yüzde 25.2 ile CHP adayı Sami Özat izledi. Sandıkların büyük bölümünün açılması ile AK Partililer, Balıkesir Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda görkemli bir kutlama yaptı. Meydanda toplanan binlerce AK Partili, havaifişek gösterileri ve marşlar eşliğinde zaferlerini kutladı.

DEMOKRASİ ŞÖLENİ

Kutlamalarda seçim otobüsünden halka seslenen Balıkesir'in ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, vatandaşlara teşekkür etti. Balıkesirli'nin istikrardan yana oy kullandığını kaydeden Uğur, "Balıkesirli hizmete ve istikrara oy verdi. Balıkesir'e yaptığımız hizmetleri herkes biliyor. Artık Balıkesir Büyükşehir ve bundan sonra daha büyük hizmetler yapacağız. Balıkesir'i Türkiye'nin ilk 10 ili arasına sokacağız. Turizmiyle, tarımıyla, sütüyle, beyaz ve kırmızı eti ile Balıkesir marka şehir olacak" diye konuştu. Seçim sonuçlarını değerlendiren Uğur, "Balıkesirliler ilk defa Büyükşehir Belediye Başkanı için oy kullandı. Demokrasinin güzel tarafı bu. Demokrasi şöleni yaşıyoruz. Balıkesir ve ülkemiz için hayırlı olsun diyorum. Güzel bir seçim dönemi geçirdik. Vatandaş son sözü söyledi. Yeniden partimize oy verdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hİzmet zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN