Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmirliler farkını tüm Türkiye'ye gösterdi

İzmir'e yeniden Belediye Başkanı seçilen Aziz Kocaoğlu, sonuçlardan son derece memnun olduğunu söyledi, "İlk defa üç kez üst üste 15 yıl başkanlık yapmış olacağız. Bu bir rekordur" dedi

Giriş Tarihi: 1.4.2014
Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu değerlendirme yaptı. Eşref Paşa'dan sonra en uzun dönem başkanlık yapacağını belirten Kocaoğlu, "Belediye tarihinde bir ilk olacak. Bu seçim sonucundan AK Parti adayı Binali Yıldırım ve hükümetin sonuç çıkarması gerekiyor" dedi. Yeni döneme ilişkin önemli mesajlar veren Kocaoğlu, "Yeni dönem için öngördüğümüz projelerimizi hızla hayata geçirebilmek, öncelikli hedefimiz olacak. Yaşayan ve yaşanacak şehir İzmir için daha çok çalışacağız. Parti ayrımı gözetmeksizin el ele vererek kentimize, ülkemize, geleceğimize sahip çıkacağız" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan yerel seçim sonuçlarına yönelik ilk değerlendirme geldi. CHP İzmir İl Başkanlığı'nda İl Başkanı Ali Engin, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile birlikte basın açıklaması yapan Kocaoğlu, seçim sonuçlarından memnun olduğunu söyledi. Bir seçimi daha geride bıraktıklarını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, "Yüzde 50 oy oranı ile seçilmiş bulunmaktayız. İzmirli hemşehrilerimiz ilk defa belediye kurulduğundan bu yana yaptığımız incelemeye göre umuyorum yanılmıyoruzdur. Hacı Mehmet Eşref Paşa, 1895-1907 arasında belediye başkanlığı yapmıştır. İzmir'de ilk defa üç kez üst üste 15 yıl başkanlık yapmış olacağız.

'SORUMLUĞUMUZU BİLİYORUZ'
Belediyecilik tarihinde rekora imza atmış bulunuyoruz. Sonuçlardan son derece memnunuz. İzmir'de her seçim ahenk içerisinde geçiyor. Bu seçimde yani 2014 seçimlerinde daha çok genel seçimlere yönelik kampanya yapılmasına rağmen sürekli yarışı centilmence götürerek İzmir'in farkını, örnek olma durumunu ülkemize gösterdik. Bu da İzmir'in ayrı bir özelliğidir" dedi. Oy oranlarına ve rakamlara da değinen Kocaoğlu, "Seçimlerde istatistiki verilere bakarak herkes yorum yapabilir. Biz de AK Parti'nin genel sonuçlara göre 7 puan gerilediğini gördük. Biz de yüzde 48'den 50'e çıkmış bulunuyoruz. 10 yıllık başkanlık döneminde ayrım yapmadan, mazlumun yanında oldum. Bundan sonra da ayrım yapmadan bütün meclis üyeleri ve başkanlarımızla teveccühe layık olmaya çalıyacağız. Üzerimizde çok büyük sorumluluk var. Bu durum daha çok çalışmayı, hizmet ettirmeyi gerektiriyor. İzmirli hemşehrilerime, beni yalnız bırakmayan partime, üyelerimize, görevlilerimize teşükker ediyorum. Bize büyük başarı yaşattılar. Kendilerine minnettarım. En büyük minnnettarlığım da İzmir halkınadır. Böyle bir onurun herkese nasip olmasını diliyorum. Hayırlı olsun" diye konuştu. Kocaoğlu, rakibi Binali Yıldırım'a da göndermede bulundu, "Binali Bey'e de birşeyler söylemek gerekirse kendisi İzmir'in milletvekilidir. Bundan sonra İzmir'in projelerinin parlementoda takipçisi olacağını sanıyorum. Kampanya sürecinde İzmir'in daha iyi tanıdı. Deneyim kazandı. Umuyorum önümüzdeki dönemde İzmir'in Ankara'daki projelerini canhıraş şekilde takip eder" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmirliler farkını tüm Türkiye'ye gösterdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN