Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Can Aksın: Şimdi birlik zamanı

Giriş Tarihi: 2.4.2014
Çok çekişmeli geçen bir seçim sürecinin sonunda, Ayvalık Belediye Başkanlığı'nı CHP adayı Rahmi Gencer kazandı. Gerçekten de seçimler tam bir "gövde gösterisi" halinde geçti. Seçim konvoyları zaman zaman bir birlerine karıştı, direklere çekilen parti bayrakları iç içe geçti ama adaylar arasında en küçük bir gerginlik bile olmadı. Ben yazıya başlarken, Ayvalık'ta açılan sandıkların oranı yüzde 97.2 idi. Kesin olmayan sonuçlar şöyleydi: CHP adayı Rahmi Gencer: 15.083, oy yüzdesi 37,4 MHP adayı Mehmet Sıray: 11.391, oy yüzdesi 28,2 AKP adayı Hakan Kayaalp: 6.355, oy yüzdesi 15,7 DSP adayı Mesut Ergin: 6.605, oy yüzdesi 15 Sonuçlar kesine yakın belli olunca Ayvalık'ın yeni Belediye Başkanı Rahmi Gencer, bir teşekkür açıklaması yayınladı. Gençer, "Canlarım, hemşehrilerim, kardeşlerim, sevgili Ayvalıklılar" diyerek başladığı teşekkür açıklamasında şunları söyledi: "Sevinç göz yaşları içinde, birlikte başardığımız bu büyük zaferi sizlerle paylaşmaktan onur duyuyorum. Sizlerin başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Verdiğiniz destek ve güveniniz için şükranlarımı sunuyorum. Ayvalık'ta sevgi kazandı, siz kazandınız. Çok çekişmeli, seviyeli ve renkli geçen bu seçim maratonunun galibi tüm Ayvalık olmuştur. Şahsım ve ekibim yarından itibaren bana oy versin vermesin tüm Ayvalıklıların emrinde olacaktır. CHP bayrağı tüm Ayvalıklıları kucaklayacak kadar büyük, sevgisi bol ve sıcaktır. Herkesi ama herkesi bu günden itibaren kendi belediyelerinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Bu saygın yarışta birlikte olduğumuz tüm değerli başkan adaylarımıza gösterdikleri centilmenlik için teşekkürlerimi sunuyorum. Sizleri çok seviyorum... Sizlere layık olabilmek için çok ama çok çalışacağız. Bir kez daha bana ve ekibime gösterdiğiniz yakın ilgi ve güven için, başta CHP, ailem olmak üzere tüm Ayvalık halkına kalpten sevgilerimi ve teşekkürlerimi sunarım."

KAPIM HERKESE AÇIK OLACAK
Rahmi Gençer
bu teşekkür açıklamasının altını Ayvalık Belediye Başkanı olarak imzaladı ve göreve başlamış oldu. Ayvalık'ın yeni belediye başkanı Rahmi Gencer, "Kapım herkese açık olacak" derken samimi duygularını aktarıyor. Seçim kampanyaları sırasında, "Halkla iç içe olacağız" diyen Gencer, belediyede odasının kapısını daima "açık tutacağı" sözünü de vermişti. Aylar süren bir seçim maratonunun sonuna gelind. Dört iddialı adaydan biri kazanacaktı, kazanan Rahmi Gencer oldu. Şimdi sıra Ayvalık'ın dünyanın en güzel ilçelerinden bir yapılmasına geldi. Artık rekabet Ayvalık'a yapılacak hizmette olmalı. Ayvalık'ın, birlik ve beraberlik içerisinde, daha uygar, daha yaşanacak bir kent yapılmasında el ele verilmeli. Eski kırgınlıklar, kızgınlıklar unutulmalı, hoşgörü esas olmalı.

SİRAY'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
MHP
başkan adayı Mehmet Siray, seçim sonuçlarını uygarca karşılayıp, birlik beraberlik yolunda ilk adımı atanlardan oldu. Siray seçim sonrası, "Seçim kampanyası boyunca şahsıma göstermiş olduğunuz samimi destekten dolayı tüm büyük Ayvalık halkına teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin. Ayrıca seçimi kazanan sayın Rahmi Gençer kardeşime de yeni görevinde başarılar dilerim" diyerek örnek bir davranışta bulundu. Her seçimin sonunda mutlaka üzülen de olacaktır, sevinen de. Adı üzerinde seçim bu. Yani birileri seçilecek, seçilemeyenler önümüzdeki seçimlerde yeniden şanslarını deneyebilecek. Yerel seçimlerin ülkemize ve Ayvalık'a şans ve uğur getirmesini, Ayvalık'ı dünya markası yapmasını dilerim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can Aksın: Şimdi birlik zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN