Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hizmet ve sevgimiz her zaman sürecek

Manisa'da 17 ilçeden 11'ini kazandıklarını belirten Büyükşehir Başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi, "Belediyede keyfi yönetime ve menfaat belediyeciliğine izin vermeyeceğiz, hizmete devam" dedi

AK Parti Manisa İl Başkanlığı yerel seçimlerini değerlendirmek için İl binasında toplantı düzenledi. AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur başkanlığında düzenlenen toplantıya AK Parti'nin Büyükşehir adayı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve AK Parti Manisa milletvekilleri Recai Berber, Selçuk Özdağ, Muzaffer Yurttaş ve Uğur Aydemir katıldı. Seçimlerin ardından AK Parti'nin seçimi kazanan Belediye Başkanları da toplantıda yerini aldı. Toplantıya, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Kırkağaç Belediye Başkanı İsmail Gedüz, Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ile Turgutlu'da seçimi kaybeden Serhat Orhan katıldı. AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur AK Parti Belediye Meclis Üyeleri'nin MHP'den fazla olduğunu söyledi, "Seçimlerde Manisalı Belediye Başkanı olarak Cengiz Ergün'ü seçerken, başkanın icraatlarını denetleme görevini de AK Parti'ye verildi. Doğru yapılacak işlerde yanlarında yer alırız. Ama kendi nefis hesapları ve çıkarcı icraatlarında karşılarınca olacağız. AK Parti olarak milletin menfaatini korumaya devam edeceğiz" dedi. Yerel seçimlerin sona erdiğini söyleyen Baybatur, yaklaşmakta olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve ardından gerçekleşecek olan genel seçimler için çalışmaya başlayacaklarını kaydetti. Baybatur, "Biz halkın verdiği mesajı net olarak algıladık. Cengiz Ergün'ü de tebrik ediyoruz. Manisalı rahat olsun emanetlerine sahip çıkacağız" diye konuştu.

ÇOĞUNLUK BİZDE

AK Parti Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi, Manisa'da 2009 seçimlerinde AK Parti'nin 9 ilçeyi aldığını söylerken, bu seçimlerle beraber AK Parti'nin Manisa'da 17 ilçeden 11'ini kazandığını söyledi. Belediye meclis üyelerinde AK Parti'nin MHP önüne geçtiğini vurgulayan Tanrıverdi, "AK Parti, 48 belediye meclis üyesi, MHP 32 belediye meclis üyesi ve CHP'nin ise 7 belediye meclis üyesi çıkardı. Belediyede keyfi yönetime ve menfaat belediyeciliğine izin vermeyeceğiz. Yapılan iyi işlerde yanlarında olacağız. AK Parti bir anlamda yapılan icraatlarda denetleyici rol üstlenecektir" diye konuştu.

GEÇERSİZ OYLAR
Manisa'nın tarihinde en çok geçersiz oyu aldığını vurgulayan Tanrıverdi, "2011'de 19 bin 444 olan geçersiz oy sayısı bu seçimde rekor kırdı. 41 bin 681 geçersiz oy sayısı dikkat çeken bir durum. Partimizin avukatları aracılığıyla bu konuda da itirazlarımızı yaptık. Yaptığmız belirlemelerde il genelinde 41 bin oyun geçirsiz sayıldığını gördük" dedi. Seçim sürecinde yapılabilecek her türlü çalışmayı yaptıklarını belirten Tanrıverdi, "Bu şehre olan sevgi ve hizmetimiz her zaman devam edecek. Manisa'nın tercihine saygı göstermek gerekir. Bu seçim göstermiştir ki iki muhalefet partisi birlikte hareket etmiştir. CHP oylarını düştü. Rakamlar bunu ortaya koyuyor. Gerek kampanya sürecinde ve gerek seçim gününde paralel yapı ile kirli ve gizli işler dönmüştür. Paralel yapı sandıklara, tutanaklara ve oyların dağılımına müdahale etti. Seçmenin oyları üzerinde manipilasyon ile seçmenin oylarına suikast girişiminde bulunularak seçimlere darbe yapıldı. Hukuk aracılığıyla şikayetlerimizi yaptık. Seçim gecesi il seçim kuruluna gittik. Oy çuvalları ağızları kapanmadan, mühürlenmeden seçim kuruluna getirildi. AK Parti'nin 131 oy aldığı sandıkta, birleştirme tutanağına sıfır oy olarak geçmiş. Bunlara itirazlarımızı yaptık" dedi.

PROJELERİMİZİ VERİRİZ

Seçim döneminde hazırladıkları 45 dev projeyi, telif hakkı istemeden uygulayacaklarını kaydeden Tanrıverdi, "Hizmetlerimiz devam edecek. Projelerimizi uygulamak için çalışacağız. Üzerimize düşen görev neyse yerine getireceğiz. Bu projeler inşallah Manisa için yol gösterici olur. Seçimlerde yaşanan usulsüzlüklere rağmen, Manisalılara hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizmet ve sevgimiz her zaman sürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN