Kolları gençler için sıvayacak

Buca Belediye Başkanı Piriştina, ilçede 65 bin üniversitelinin olduğunu belirtti, "Önceliklerimiz arasında gençler için olan projeler de var" dedi

Giriş Tarihi: 3.4.2014
İzmir'de CHP'nin en genç belediye başkanı olarak Buca Belediye Başkanlığı'na seçilen Levent Piriştina, Sabah Gazetesi'ni ziyaret etti. Buca'daki sorunları ve çözüm önerilerine yönelik hayata geçirecekleri projelerini anlatan Piriştina, 8 ay boyunca sürdürdükleri çalışmalarda yaşlı, engelli, öğretmen, öğrenci ve esnaf başta olmak üzere pek çok insanla görüştüklerinin belirtti, öncelikli olarak mahallelerdeki trafik, imar ve alt yapı sorunlarına yönelik çalışmalar yapacaklarını söyledi. Piriştina, Buca'da halen trafik, imar ve alt yapı sorunları olduğuna dikkat çekti. Öncelikli olarak bu sorunların çözümlerine yönelik projeleri hayata geçireceklerini anlatan Piriştina, "Kültür Sanat Merkezi, sinema olmaması, üniversite öğrencilerine özgü yerlerin olmaması birşeylerin eksikliğini gösteriyor. 65 bin üniversite öğrencimiz var. Hayatlarını kolaylaştırıcı bisiklet yolları, internet ulaşımı, kampüs arası geçişler gibi düzenlemeler yapılacak" dedi.

"BUCA'YA YAKIŞACAĞIZ"

Daha önce yaptıkları anket çalışmaları ile seçimden elde edilen sonuçlar arasında çok fazla bir fark olmadığını da söyleyen Piriştina, yaklaşık 8 ay boyunca partililer olarak hep birlikte çalıştıklarını belirtti. Seçimlerde rakipleriyle projelerinin neredeyse yüzde 95'inin aynı olduğunu çünkü Buca'nın sorunlarının ortada olduğunu ifade eden Piriştina, "Projeler hemen hemen aynıydı ancak herkesin öncelikleri farklıydı. Dolayısıyla insanlar kime inanıyorlarsa ona oy verdiler. Biz de halkın teveccühünü boşa çıkartmamak için var gücümüzle çalışacağız. Buca'nın tarihi var. Buca'nın doğası var. Buca'yı cazibe merkezi haline getirmemiz gerekiyor. Dolayısıyla Buca ve Bucalılar hak ettikleri yere gelmelidirler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kolları gençler için sıvayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN