Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni başkanların hizmet dönemi resmen başladı

Yerel seçimlerin ardından sonuçlar kesinleştikçe, başkanlar mazbatalarını alıp koltuğuna oturmaya başladı. Yeni başkanlar, yapılan törenlerde başarı sözü verdi

Giriş Tarihi: 4.4.2014
Yerel seçimlerde yüzde 71'lik rekor oy oranıyla Karşıyaka Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Mutlu Akpınar dün resmen göreve başladı. Mazbata ve devir teslim töreninin ardından görevi devralan Akpınar, "Karşıyaka'nın yüzde yüzünü kucaklayacağız ve yerel yöneticilikte rol model olacağız" dedi. Eski başkan Cevat Durak ise görevi gönül rahatlığıyla devrettiğini söyledi. Doğum gününü de kutlayan Akpınar için pasta kesildi. Yeni başkanı ailesi de yalnız bırakmadı. Doğum gününde başkanlık koltuğuna oturan Akpınar, tören boyunca babasının Ereğli Belediye Başkanı seçildiğinde taktığı kravatı taktı. Görevi devreden Durak, yeni Başkan Akpınar'a belediyenin mührünü verdi ve devir teslim tutanakları imzalandı. Akpınar, eski başkan Durak'ı aracına kadar uğurladı.

KONAK'TA PEKDAŞ DÖNEMİ

Dün mazbatasını alan başkanlar arasında Konak Belediye Başkanı seçilen Sema Pekdaş'ta yer aldı. Dün mazbatasını aldıktan sonra Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk koyan Pekdaş ve beraberindekiler, ardından Konak Belediyesi'ne geçtiler. Pekdaş, böylece görevine başlamış oldu.
ALİAĞA'DA İLK KEZ

Mahalli İdareler Seçimleri'nde, Aliağalılar oyları ile Belediye kurulduğu günden beri ilk kez MHP yi iktidara taşıdı. Aliağa'yı CHP'nin elinden alan MHP'li Belediye Başkanı Serkan Acar ve yeni seçilen belediye meclis üyeleri yapılan devir teslim töreniyle görevlerine başladılar. Aliağa Belediye Başkanı seçilen Serkan Acar, belediye başkanlığını Ömer Turgut Oğuz'dan devraldı.

BALÇOVA'DA GÖREVE DEVAM

Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ve belediye meclis üyeleri mazbatalarını alarak yeni döneme başladı. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri'nde üçüncü kez Balçova Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katılan ve yüzde 61 oy oranıyla tekrar başkan seçilen Çalkaya, Balçova İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Cemil Manisalı'dan mazbatasını aldı. Balçova Seçim Kurulu'nda düzenlenen Mazbata Töreni'nde Başkan Çalkaya'nın yanı sıra CHP'den seçilen 21, AK Parti'den seçilen 4 meclis üyesi de mazbatalarını alarak resmen görevlerine başlamış oldu. Yeni dönemde Balçova'ya hizmet edecek olan 9'u kadın 25 meclis üyesi Başkan Çalkaya ile birlikte dostluk fotoğrafı çektirerek Balçova için en iyi hizmet edeceklerini ifade etti. Başkan Mehmet Ali Çalkaya, "Toplumun her kesimine hep birlikte eşit hizmet götüreceğiz. Geçmiş dönemden eksik kalan hizmetlerimizi daha iyi bir noktaya çıkaracağız" diye konuştu. Önceki gün Urla'da yeni göreve gelen Sibel Uyar, mazbatasını aldı. Tüm Urlalıların başkanı olacağını belirten Sibel Uyar, "Özellikle yaz sezonu iki katına çıkan Urla'nın bu nüfusu taşıyabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Açık alanlar, otoparklar, pazar yerleri için gerekli düzenlemelerin yapılarak Urla'nın daha yaşanabilir kılınması gerekli. Bu konuda projeler geliştirdik. Özellike kıyı kenar çizgisi düzenlemeleri çok önemli bu konuda Urla'da iz bırakacak çalışmalar yapacağız" dedi. Önceki gün ayrıca Çeşme Adliye Sarayı'nda mazbata teslim töreni düzenlendi. Çeşme Belediye Başkanı seçilen CHP'li Muhittin Dalgıç ile belediye meclisine seçilen CHP'li meclis üyeleri törenle mazbatalarını aldılar. Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç törende yaptığı kısa konuşmada, Çeşme'ye yaraşır, nispeten sakin geçen bir seçim kampanyası yaşandığını söyledi,

"KAPIM AÇIK OLACAK"
"Seçim kampanyasının ardından yine örnek bir seçim atmosferiyle vatandaşlarımız oylarını kullandı. Çeşmeliler tercihini CHP'den yana kullandı. Toplam 15 meclis üyeliğinden 11 tanesi partimiz tarafından çıkarıldı. Öncelikle oy veren, vermeyen Çeşmelilere teşekkürlerimi iletiyorum. Mazbatamın teslim edildiği şu andan itibaren parti rozetini yakamızdan çıkarıyoruz. Bu söylediğimin lafta kalmayacağını tüm Çeşmeliler iyi bilir. Bundan sonra herkesin başkanıyım, kapımız tüm hemşehrilerimize açık olacaktır. Çeşme'yi hep birlikte yöneteceğiz" dedi. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur da yapılan törenle ilçe meclis üyeleri ve muhtarlar mazbatasını alarak, resmen görevlerine başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni başkanların hizmet dönemi resmen başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN