Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu sevda bitmez

Kazandıkları ilçeleri ziyaret etmek üzere İzmir'e gelen Yıldırım, "AK Parti'ye gönül veren milyonların takipçisi olacağız. İzmir'in kazanması için daha çok çalışacağız" dedi

Giriş Tarihi: 5.4.2014
Adnan Menderes Havalimanı'nda kendisini karşılamaya gelen coşkulu kalabalığa hitap eden AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Türkiye'de AK Parti'nin aldığı 20 milyon oyun 1 milyonunun İzmir'den olduğunu vurguladı, "İzmir'in şifreleri çözülmüştür. Genleri değişmeye başladı. Maalesef ulusal gündemle çok yoğun bir şekilde geçmesine rağmen biz İzmir'e vizyonumuzu, projelerimizi, gelecek İzmir hedeflerimizi anlatmak için canla başla çalıştık. Demek ki mesajımızı bütün hemşerilerimize yeterince verememişiz. Bundan sonra İzmir'i yönetenlerin işi hiç de kolay olmayacak. Gözümüz üzerlerinde olacaktır. İzmir için ya çalışacaklar ya çalışacaklar. Çalışmazlarsa sonucuna da katlanacaklar. Sayın Başbakanımız bu yola çıkarken bir şey söylemişti. Bu şarkı burada bitmez. İzmir için bu şarkı burada bitmez" diye konuştu. İstanbul'dan İzmir'e gelen davul zurna eşliğinde 500 kişilik partili grubunun karşıladığı Binali Yıldırım, tüm kazanan belediye başkanları ve adayları meclis üyeleri karşılama töreninde bulundu. Partililer, Yıldırım'ın konuşmasını "İzmir seninle gurur duyuyor" şeklindeki tezaruhatlarla sık sık kesildi. Seçimin Türkiye'ye ve güzel İzmir'e hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Bir seçimi daha geride bıraktık. Ülkemize, güzel İzmir'imize hayırlı olmasını Cenab-ı Mevlamdan diliyorum. Bütün hemşerilerim, il, ilçe, belde, mahalle teşkilatlarımız, mahalle temsilcilerimiz, kadın ve gençlik kollarımız, ilçe belediye başkan adaylarımız, meclis adaylarımız, milletvekillerimiz, AK Parti'ye gönül veren siz değerli yol arkadaşlarımıza kampanya boyunca gösterdiğiniz destek için teşekkür ediyorum" dedi. Bize 1 milyon oy vererek desteğini gösteren tüm hemşerilerime yürekten teşekkür ettiğini ifade eden Yıldırım, "Bu zorlu seçimi tüm engellere, olumsuzluklara rağmen kazanarak ipi göğüsleyen Ödemiş, Selçuk, Torbalı, Menderes, Kemalpaşa ve Kınık ilçe belediye başkanlarımızı da yürekten kutluyor ve başarılar diliyorum. Ancak bu 6 belediyemiz değil, canla başla çalışarak İzmir'de yerel seçimlerde AK Parti adayları olarak oyumuzu arttırmayı başardık" diye konuştu.

1 MİLYON OY İZMİR'DEN

Türkiye'de AK Parti'nin aldığı 20 milyon oyun 1 milyonunun İzmir'den olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Bu bir başlangıç. İzmir'de hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak. İzmir'in şifreleri çözülmüştür. Genleri değişmeye başladı. O nedenle 30 Mart Seçimleri toz duman içerisinde. Bu yol başarı yoludur durmak yok yola devam. AK Parti'ye gönül veren milyonların desteğinin takipçisi olacağız. Hep beraber bugünden itibaren bir sonraki seçime yönelik çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Amacımız İzmir'in kazanması için çalışmak. İzmirli hemşerilerimizin, kadınlarımızın, gençlerimizin geleceği için çalışacağız. İzmir'i hamasetten, ideolojik siyasettin kurtarmak için, dünya kenti yapıncaya kadar bu kutlu yürüyüşümüz devam edecek. Bu topluluk değerli hemşerilerimizin gözünde bu heyecanı görüyorum" dedi.

KEMALPAŞA'YA GİTTİ

Kemalpaşa'ya geldiği üstü açık otobüsten belediye önünde kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa hitap eden Binali Yıldırım, "İnşallah İzmir'in gidişi Kemalpaşa'dan olacak. İzmir'e Kemalpaşa'dan giriyoruz. İzmir hizmet siyasetinin işaretini vermiştir. Bugün İzmir AK Parti'nin 1 belediye sayısını 6'ya yükseltmiş ve 6 belediye için şans vermiş, 'hadi kendinizi gösterin' demiştir. İzmirlilere teşekkür ediyorum. İzmir Ak Parti belediyeciliği ile CHP'nin hamaset ve ideoloji siyasetsi arasındaki farkı daha iyi görecek. Bir sonraki seçimlerde AK Parti'yi iş başına getirecektir. Bundan bir endişemiz yoktur" diye konuştu. Binali Yıldırım'ı Kemalpaşa Belediye Başkanlık makamı girişinde Arif Uğurlu'nun eşi Naciye ve minik kızı Mihrimah karşıladı. Yıldırım, makama oturarak Uğurlu'ya, "Bugün Kemalpaşa'da AK Parti hizmet belediyeciliğinin Belediye Başkanı Sayın Arif Uğurlu ile başladığı gün. Sayın Başkan ve meclis üyelerine başarılar diliyorum" şeklinde not yazdı.

UĞUR: ŞİMDİ HİZMET ZAMANI
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "30 Mart'a kadar biz konuştuk. 30 Mart'ta Kemalpaşa konuştu. Kemalpaşa tüm oyunlara rağmen en büyük hesabın milletin göreceği hesap olduğunu gösterdi. 30 Mart'ta Kemalpaşa'da ayağımızı yerden kaldırmak bize nasip oldu. Bu süreçte en büyük dayanağımız en büyük destekçim Kemalpaşa'da bize teveccüh gösteren sayın Bakanım Binali Yıldırım olmuştur. Seçimi kazanmamın yanında bakanımın bize gösterdiği teveccühün altından kalkmanın onurunu yaşıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu sevda bitmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN