Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İZSU'dan 'mobil' hamle

İZSU Genel Müdürlüğü, İzmirliler'e daha hızlı hizmet sunmak için düğmeye bastı. Yeni Iphone uygulaması sayesinde su faturası ödeme kolaylığı geliyor

Giriş Tarihi: 6.4.2014
İzsu Genel Müdürlüğü, su faturalarının cep telefonları aracılığıyla ödenebileceği yeni bir sistem başlattı. Vatandaşlar ayrıca, bu uygulama sayesinde arızaların ve şikayetlerinin fotoğraflarını çekerek ilgili birimlere ulaştırabilecek. Görme engelli vatandaşlar için internet sitesini sesli hale getiren, mobil internet sitesi ile internet bağlantısı olan tüm cep telefonlarından ilgili bilgilere ulaşmayı kolaylaştıran İZSU Genel Müdürlüğü, yeni bir hizmete daha imza attı. İzmirliler'e daha hızlı ve çağdaş hizmet sunmak amacıyla Iphone cep telefonları ile su faturası ödeme kolaylığı getirildi. AppStore üzerinden ücretsiz uygulamayı telefonlarına indirecek olan kullanıcılar, 3D güvenlik sistemi dahilinde su faturalarını ödeyebilecek; ödenmemiş faturalarının bilgisine ulaşabilecek. İZSU Iphone uygulaması sayesinde İzmirliler, arıza bildirimi, şikayet ve önerilerini fotoğraf ve harita koordinatı bilgisi ekleyerek ilgili birimlere kolaylıkla ulaştırabilecek.

FATURAYA İTİRAZ HAKKI

Bu sistem sayesinde vatandaşlar, kendi bölgelerindeki planlı veya arıza kaynaklı su kesintilerini öğrenebilecek. Arıza bildirimlerinin takibini yapacak, ayrıca itiraz formunu kullanarak hatalı okuma, sayaç arızası, yüksek fatura gibi nedenlerden dolayı İZSU Genel Müdürlüğü birimlerine gitmeden itirazda bulunabilecek. Ayrıca 'Yeni Su Aboneliği', 'İsim Değişikliği', 'Abone Tip Değişikliği', 'İlişik Kesme', 'Abonelik Dondurma', 'Abonelik Dondurma İşlemini Erken Kaldırma', 'Çok Sayaçtan Tek Sayaca Geçiş İşlemi', 'Tek Sayaçtan Çok Sayaca Geçiş İşlemi' gibi konularda İZSU Genel Müdürlüğü'ne telefon açmadan bilgi sahibi olabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İZSU'dan 'mobil' hamle
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN