Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜGİAD artık Komşu'da

Şubelerine Selanik'i ekleyerek uluslararası ağı genişlettiklerini belirten TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, "Komşumuzla iş yaparak Ege Denizi'nin iki yakasını bir araya getireceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 8.4.2014
Geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği üyesi 11 ülkeden 300 bin girişimcinin üye olduğu JEUNE'e üye kabul edilen Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) uluslararası çalışmalarının ivmesini yükseltiyor. TÜGİAD, Yunanistan'ın Selanik kentindeki TÜGİAD Temsilciliği Türk ve Yunan işadamlarının geniş katılımıyla açtı. Temsilcilik protokolü imza töreninde bulunan işadamları, açılış nedeniyle düzenlenen etkinliklere ve B2B oturumlarına katılarak işbirliği olanaklarını tartıştı. Ziyaret kapsamında aynı zamanda, TÜGİAD ile Kuzey Yunanistan Yunan-Türk Ticaret Odası arasında işbirliği protokolü imzalandı.

'GELECEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ'
TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, TÜGİ- AD'ın yeni temsilciliğiyle ilgili olarak, "Avrupa'daki ağımızı genişletmek hedefiyle Yunanistan'da temsilcilik açmaya karar verdik ve şehri de Atatürk'ün emaneti olduğu için Selanik olarak seçtik" dedi. Türkiye'de seçimler ve siyasi çekişmelerden dolayı herkesi gerginleştiren bir gündem yaşandığını dile getiren Yücelen, şunları söyledi: "Biz işadamıyız, gelecek için çalışırız. Beraber iş yaparak Ege Denizi'nin iki yakasını bir araya getireceğiz. Komşumuz Yunanistan'ı bu dönemde ziyaret etmenin bizim için pek çok anlamı var. Öncelikle, şu anda AB dönem başkanlığını yürüten komşumuzun Türkiye'nin AB perspektifinin korunması konusundaki olumlu yaklaşımı bizim için çok önemli. Yanı sıra, Yunanistan'ın AB dönem başkanlığı önceliklerinden biri , büyüme ve yeni iş imkanları oluşturma. Dolayısıyla, Türk işadamları olarak bu konuda Yunanistan'la işbirliğimiz, dönemsel olarak da oldukça anlamlı." TÜGİAD İzmir Şube Başkanı Musa Turan da; İzmir ve Selanik'in birbirine çok benzeyen iki kent olarak aradaki denizi aşıp işbirliğini hak ettiği seviyeye taşıyamamasından üzüntü duyduğunu belirtti; "Bundan kimseyi suçlamıyorum. Bu bizim sorumluluğumuz, bizim işimizdi. Bugüne kadar yapamadık belki ama TÜGİAD olarak enerjimizle bunu da başaracağımızı biliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜGİAD artık Komşu'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN