İyiliğin bedeli

Giriş Tarihi: 9.4.2014

Çeşme'de kullandığı bankamatikte kart ve para çıkan Dilsizoğlu, bulduklarını bankaya bıraktı. Fakat kart sahibinin şikayeti üzerine kendini karakolda buldu

İzmir'in Çeşme ilçesinde para çekmek için bankamatiğe gelen 26 yaşındaki Armağan Dilsizoğlu, yanlışlıkla onay tuşuna basınca içeride unutulan kart ile 1000 lira para çekti. Daha sonra banka şubesine para ile birlikte kartı teslim eden Dilsizoğlu, kart sahibi Musa K. isimli şahısın kendisinden şikayetçi olmasıyla, 8 ay sonra polis merkezinden çağrılınca büyük bir şok yaşadı. Çeşme'de 25 Haziran'da pazarlamacı Armağan Dilsizoğlu (26), kız arkadaşı Meliha Damla Özmen (23) ile birlikte tatile gitti. Kız arkadaşı ile birlikte Çeşme'de vakit geçiren Dilsizoğlu, para çekmek için bir bankanın bankamatiğine gitti. Bankamatiğe kartını takamayan Dilsizoğlu, içeride kart olduğunu bilmeden ekranda görünen evet tuşuna bastı. Bankamatik bu sırada Dilsizoğlu'na 1000 lira para verdi. Parayı çektikten sonra içindeki kartı alan Dilsizoğlu, daha sonra da kendi kartından 50 lira para çekti. Bankamatikteki işini bitirdikten sonra cep telefonundan müşteri hizmetlerini arayan Dilsizoğlu, parayı ve kartı sahibine teslim etmek istediğini söyledi.


BANKA TEŞEKKÜR ETTİ

Müşteri hizmetleri yetkilisi kart numarasından ve kartın üzerinden yazan Musa K. isminden banka müşterisini aradı, fakat ulaşılamadı. Bunun üzerine Dilsizoğlu da bankanın Pasaport semtindeki şubesine pazartesi günü giderek tutanak karşılığında kartı ve parayı teslim etti. Bir süre sonra bankanın genel müdürlüğünden bir yetkili Dilsizoğlu'nu arayarak örnek davranışı nedeniyle teşekkür etti. Gencin adresini alan banka yetkilisi bir kitap göndererek Dilsizoğlu'nu onurlandırdı. Dilsizoğlu geçtiğimiz Mart ayı içinde polis tarafından karakola çağrılınca şok yaşadı. Bankadan parayı teslim ettiğine dair aldığı tutanağı da polise veren Dilsizoğlu, banka kartını kötüye kullanmak suçundan dolayı Musa K. isimli kişi tarafından şikayet edildiği ortaya çıktı. Yaptığı iyilik nedeniyle başına gelenden dolayı büyük bir şaşkınlık yaşayan Dilsizoğlu, "İyilik yaptım kötülük buldum. Hayatımda ilk kez karakola gittim. Kart sahibi bana teşekkür edeceğine şikayetçi olmuş. Yaptığım bu davranış nedeniyle banka merkezinden arayıp teşekkür etmişlerdi. Hediye olarak kitap gönderdiler. Fakat şu an düştüğüm durum çok kötü. Bir daha kimseye iyilik yapmayacağım" dedi. Bir hafta sonra da yine Çeşme'de plajda cep telefonu bulan Dilsizoğlu, yarım saat içinde telefonu sahibine teslim etti, "Telefondan dolayı inşallah başıma bir iş gelmez. Bundan sonra bir iyilik yaparken on kere düşüneceğim. İnsanlara yardım etmekten dolayı korkuyorum. Kötü niyetli biri olsaydım. Parayı alır almaz giderdim. Kendi kartımı da kullanmazdım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İyiliğin bedeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN