Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görevimizin başındayız

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, görevden alınacağı dedikodularının asılsız olduğunu söyledi, "Seçimde oylarımızı yüzde 50 artırdık, bir olan ilçe sayısını da 6'ya çıkardık ve başarılı olduk" dedi

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, yerel seçimlerde başarılı olduklarını söyledi. Görevden alınacağı yönündeki söylemlerin dedikodu olduğunu söyleyen Başkan Akay, "Biz başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Görevimizin başındayız" dedi. CHP il yönetiminin 2011 Genel Seçimleri ile son yerel seçimlerini kıyaslamalarını elma ile armudu toplamaya çalışmak olduğunu söyleyen Akay, "Onların takdiri bizi fazla ilgilendirmiyor" dedi. AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım'ın seçim sonuçlarını 'başarısız' bulmasını değerlendiren Akay, şunları söyledi: "Sayın Bakanımızın verdiği beyanat yüzde 40 hedefi olduğunu, ona ulaşamadığı için başarısız olduğumuz şeklindeydi. Hedefin aşağıda olması sonucu bakanımız 'başarısızlık' ifadesini kullandı. Sonuçta oy oranımızı yüzde 29'lardan 36'ya, elde 1 olan belediye sayısını 6'ya, 23 büyükşehir meclis üyesi sayısını 51'e, 90'larda olan ilçe belediye meclis üyesi sayısını 235'e çıkarmak ve oylarımızı yüzde 50 oranında artırmak başarıdır. Kazandığımız ilçe sayı daha fazla olabilirdi. Hedefimiz 30 ilçeydi. 6 ilçede bize görev layık görüldü. Bizim açımızdan başarılı bir seçim olmuştur."

YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Akay, görevden alınacağı iddialarına da yanıt veren Başkan Akay, il başkanlığı sırasında dedikoduların çıktığını belirtti, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bize bu görevi layık görenler, yarın bu görevden almayı uygun görürlerse, bir şey diyemeyiz. Biz başarılı olduğumuzu söylüyoruz. Ankara'nın görüşlerinin olumlu olduğunu söylüyoruz. Rakamsal olarak baktığımızda bu böyle. Teşkilatların içinde emek sarf eden, alnının terini akıtan arkadaşlardan, nasıl çalışma yapıldığını gördükleri için böyle tenkitle muhatap olmadık. Bunu yapanlar, çalışmalarımıza katılmayan, dışarıdan seyreden, nerde eksik bulsak da tenkit edeceğiz diyen arkadaşlarımız. Onların da düşüncelerine saygı duyuyoruz. Biz yolumuza devam ediyoruz. Görevimizin başındayız" dedi.

DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLADI

Akay ayrıca, Binali Yıldırım'ın kendisine mesafeli olduğu yönündeki iddiaları yalanlayarak, "Bu dedikoduları ve rivayetlere çok fazla kulak asmıyoruz. Bakanımız her zaman liderimizdir. Mesafemiz yok" dedi. Başkan Akay, seçim sürecinde parti aleyhine çalışanlarla ilgili disiplin ve partiden ihraçları yönünde çalışma başlattıklarını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görevimizin başındayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN