Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mavi Keçi, alternatif tatil imkanı sunuyor

Deniz, kum, güneşin ötesinde bambaşka bir tatil fırsatı sunduklarını belirten Okçelik, "Yakında sanat atölyemizi açacağız. Misafirlerimiz tatil yaparken, kurslara da katılacaklar" dedi

Giriş Tarihi: 15.4.2014
Ankara Hukuk Fakültesi mezunu Derya Okçelik, kendini turizme adadı. 20 yıl önce üç arkadaş kurdukları Türkiye'nin ilk kitap, kaset ve gümüş takının birarada satıldığı konsept dükkan 'Metropol'le İstanbul İstiklal Caddesi'nin kaderini değiştirdi. Yarattıkları yeni 'alışveriş trendi'yle yetinmeyip, Beyoğlu'nun 24 saat açık kalmasına da liderlik etti. 'Doğa'nın içinde yaşama hayalini gerçekleştirmek için yoğun çalışma yaşamının ardından bir gecede İstanbul'u terk etti. İzmir'de Yarımada'yı keşfetti. Gezmek için gelip, "İşte burada yaşamalıyım" dediği Mordoğan'ın ilk butik oteli Mavi Keçi'yi 1.5 milyon lira yatırımla hizmete açtı.

DOSTLUĞUN RENGİ

Yarımada'nın pek çok güzelliği yanında keçilerinin ayrı bir yeri vardır. Turizmci Derya Okçelik'i Mordoğan'a bağlayan da aslında keçiler oldu. Butik otel için yer arayışı sırasında Mordoğan'ın rüzgarlı tepesi olarak da bilinen Çatalkaya Mevkii'ne geldiğinde burada yalnızca kayalık ve 3 zeytin ağacıyla karşılaştı. "Burası olur mu?" diye düşünürken bu kez önünden geçen keçi sürüsünün çanlarından gelen sesler dikkatini çekti, "Büyüleyici bir melodiye dönüştüğünü işitiğini duyunca aradığım yeri de bulduğumu anladım" dedi, butik otelinin temellerini buraya attı. Dostluğun ve denizin rengi maviye özel bir ilgi duyan Derya Okçelik, otelin adını "Mavi Keçi" koydu. 'Mavi Keçi'nin kuruluş öyküsünü anlatan Okçelik, "Çok zorlu bir doğanın içindeydik. Her yer taş, toprak; dikili ağaç bile yoktu. Yalnızca 3 zeytin ağacı vardı. Sadece keçilerin çıktığı bir tepedeydik. Keçiler, öyle sevimliler ki biliyorsunuz onların önüne yem koysanız bile yemezler. Onlar zorlu yerleri tercih eder, mücadelecidilerler. Biz de onların mücadelesini örnek aldık. Aslında işin kolayına kaçıp düz ovada bir otel kurabilirdim ama rızkımızı yukarılarda aradık" dedi. Deniz, kum, güneşin ötesinde alternatif tatil imkanı sunduklarını belirten Derya Okçelik, "Yaz döneminde sanat atölyemizi açacağız. Gelenler her hafta farklı bir sanat koluyla karşılaşacaklar. Resim, müzik, heykel hatta makyaj eğitimi kursları açıyoruz. Tatil yaparken, kurslara da katılacaklar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mavi Keçi, alternatif tatil imkanı sunuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN