Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şampiyonlar belli oldu

İzmir'in en büyük ulusal proje yarışmasında birinciler belli oldu. Dereceye girenler, yurt dışında Türkiye'yi temsil edecek

Giriş Tarihi: 15.4.2014
Türkiye Liselerarası Proje Yarışması'nda final heyecanı yaşandı. 10 - 12 Nisan günleri arasında projelerini İzmir Özel Fatih - Koleji'nde sergileyen ve jüri önünde ter döken gençler, final töreninde büyük heyecan yaşadı. İzmir Üniversitesi, Doğanata Eğitim Kurumları ve Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen DOESEF'te Türkiye'nin 27 ilinden finallere gelen 106 proje fizik, kimya, biyoloji, enerji ve mühendislik alanlarında yarıştı. Törene Aydın Vali Yardımcısı Faruk Güngörlü, İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, Prof. Dr. Mithat Yüksel, İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Rıza Doğanata, Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Selim Doğanata, Akademisyenler, Askeri Okulların Komutanları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Törende 2 gün boyunca uzun saatlerini projeleri değerlendirmekle harcayan jüri üyelerine teşekkür plaketleri verildi.

PLAKET VERİLDİ
Final töreninde konuşan DOESEF Organizasyon Başkanı ve ��zmir Özel Fatih Koleji Müdür Yardımcısı Ümit Karademir, katılımcılara teşekkür etti. Yarışmada; Fizik Dalı'nda, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi'nden Mehmet Metin Çaylı ve Hakan Okumuş, 'Kimya Dalı'nda, İzmir Özel Rota Fen Lisesi'nden Gökçe Önder ve Laçin Arsel, 'Biyoloji Dalı'nda, Balıkesir Rahmi Kula Anadolu Lisesi'nden Aslıhan Ayalp, 'Enerji Dalı'nda, Ankara Polis Koleji'nden Yusuf Olğun ve Murat Cankurtaran, 'Mühendislik Dalı'nda, Galatasaray Lisesi'nde Arda Bora projeleriyle birinci oldular. 'Necdet Doğanata Yılın Araştırmacısı Ödülü' de Kuleli Askeri Lisesi öğrencileri Tunahan Enginer ve Fatih Güler'e verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyonlar belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN