Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'de Alçelik gidiyor

Başkan Aziz Kocaoğlu'nun, Büyükşehir şirketlerinde gençlere yer açma hedefi ESHOT'tan başladı. Genel Müdür Faruk Alçelik ile iki yardımcısı Tufan Eker ve İsa Bac emekliliğini istedi

Giriş Tarihi: 17.4.2014
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun belediye şirketlerinde çalışan üst düzey bürokratlara yönelik olarak başlattığı değişim operasyonu ESHOT'tan başladı. ESHOT Genel Müdürü Faruk Alçelik ve iki yardımcısı Tufan Eker ile İsa Bac emekliliklerini istedi. Başkan Kocaoğlu, seçim sonrası 100'e yakın bürokratın istifasını istemişti. Değişim operasyonu için Büyükşehir'e bağlı 11 şirketin yönetim kurulu, şartları oluşan personeli emekliliğe teşvik için kıdem tazminatlarını ödeme kararı aldı. Buna göre, 20 yıllık bir işçi emekli olmak isterse 66 bin liralık kıdem tazminatının yanı sıra, 16-18 bin lira ihbar tazminatı da alabilecek. Belediye şirketlerini gençleştirme aynı zamanda da yeni istihdam yaratmayı hedefleyen operasyon sonrası kaç kişinin emeklilik dilekçesi vereceği önümüzdeki günlerde netleşecek. Tamamen gönüllülük esasına göre gerçekleşecek uygulamada, emekliliği gelen personele hiçbir zorlama yapılmayacak, Haktan yararlanmak isteyen personel bağlı bulunduğu şirkete emeklilik dilekçesini vererek hemen işlemlerini başlatabilecek. Büyükşehir yetkilileri, gençleştirme operasyonu sayesinde işsizlik nedeniyle büyük sıkıntı çeken vatandaşlara da yeni iş imkanı yaratılacağını belirtti.

ATEŞ, VEKALETEN
Büyükşehir'de merakla beklenen kadro değişikliğinin ilk sinyali geldi. ESHOT Genel Müdürü Faruk Alçelik, iki yardımcısı Tufan Eker ve İsa Bac emekliliklerini istedi. Alçelik ve Eker'in izin dönüşü emekli olacağı, İsa Bac'ın ise teftiş kurulundaki eski görevine dönebileceği öğrenildi. Alçelik'in yerine İZSU'dan transfer edilen Genel Müdür Yardımcısı Ali Ateş'in ESHOT Genel Müdürlük görevini vekaleten yürüteceği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'de Alçelik gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN