Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başaranların hikayesi

Arkas Holding, Alfemo Mobilya, Tek Kablo gibi dünya markası kuruluşların tepe yöneticileri, Gediz Üniversitesi öğrencilerine başarının tüyolarını verdi

Giriş Tarihi: 18.4.2014
Gediz Üniversitesi Kariyer Günleri, 3'üncü kez gerçekleştirildi. Geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de iş dünyasından birbirinden değerli isimler katıldı. Gediz Üniversitesi Kariyer Kulübü'nün gerçekleştirdiği 2 günlük etkinlikte ilk olarak Arkas Holding CEO'su Önder Türkkanı konuştu. Tükkanı, hem kendi deneyimlerini hem de deniz taşımacılığında dünyanın en iyileri arasında yer alan Arkas'ın bugünlere nasıl geldiğini anlattı. Yeteneklerini keşfetmelerini istediği öğrencilere seslenen Tükkanı, "Yeteneklerinizi bilirseniz neler yapabileceğinizi de, neler yapamayacağınızı da bilmiş olursunuz. Sonrasında ise başarmayı istemek, bilgiden katma değer sağlayabilmek, bilgiyi faydaya dönüştürmek önemli. Kurduğunuz her ilişki bir gün mutlaka referans olacaktır" dedi. Daha sonra kürsüye Alfemo Mobilya Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu çıktı. 60 ülkeye ihracat yapan, en son İngiltere'de mağaza açan Davulcuoğlu, hukuk eğitimi görüp aile şirketleri Alfemo'da nasıl yöneticilik koltuğuna geçtiğini paylaştı, "Sadece üniversite eğitimi yetmez, okurken sahaya inmeli, hangi alanda çalışılacaksa oranın tozu yutulmalı. Gençlerimize mezun olmadan çalışmaya başlamalarını tavsiye ediyorum" dedi.

'MUTLAKA ÇALIŞIN'
Önder Türkkanı ve Ramazan Davulcuoğlu'nun ardından Tek Kablo CEO'su Dr. Sakit Samedov, Gediz Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Bir dönem Petkim'de genel müdür yardımcılığı yapan Dr. Samedov, sevmeyi bilenin, sevgisini ifade edebilenin ve sahip olduğu değerlerin kıymetini kaybetmeden anlayabilenin iş hayatında daha başarılı olduğuna dikkat çekti, "Ailesini ve arkadaşlarını koşulsuz seven insan huzurlu insan demektir. Huzurlu insan başarıya daha yakındır. Ayrıca ulaşılamayacak hedef yoktur. Tek gereken, o hedefe ulaşmayı sağlayacak çabayı gösterebilmek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başaranların hikayesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN