Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Borç ödeme zamanı

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, yerel seçimlerle aldıkları yüzde 71 oy ile sorumluluklarının daha artığını belirtti, "Her zaman halkın yanında olacağız" dedi

Giriş Tarihi: 18.4.2014
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Egeli Sabah Bölge Temsilcisi Ünal Ersözlü ve Egeli Sabah Yazı İşleri Müdürü Engin Uğur Ağır'ı makamında ağırladı. Karşıyakalıların yerel seçimlerde yüzde 71'lik oy oranı ile kendilerine büyük bir sorumluluk verdiğini hatırlatan Akpınar; "Yüzde 71 oy oranı sorumluluğumuzu artırıyor. Vatandaş bizden çok fazla bir şey beklemiyor. Bize tünel yap demiyor. Ama bir reklam panosunun yolunun üzerinde durmasını da istemiyor. Vatandaş çarşıda başkanını görmek istiyor. Halkın kendilerine duyduğu güveni boşa çıkarmamak için canla başla çalışacağız" dedi.

SPOR VE SANATA ÖNEM

Geçmişten günümüze geleneksel hale gelen etkinlikleri bundan sonra da devam ettireceklerini bunun yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikleri belli bir bölgede değil çevre mahallelere de yayarak yapacaklarını belirten Akpınar, belediye başkanı seçildikten sonra hayatında bir değişiklik olmadığını aynı yaşantısını sürdürmeye devam ettiğini söyledi. Önümüzdeki dönem Karşıyaka'nın değişeceğini özellikle Avrupa'nın en büyük opera binasının yapılacağını, Büyükşehir Belediyesi'nin tramvay projelerinin hayata geçeceğini belirten Akpınar, sözlerini şöyle sürdürdü; "Bizim çıkış noktamız olan kültür, sanat ve spor kenti diyoruz. Spor kenti derken de bizim burada sadece popüler spor olan futbol değil tüm branşlarda örnek bir spor kenti olmalı. Bunun içinde tesisleşme çok önemli. Örnekköy'de spor kompleksi ile ilgili iznin bir an önce çıkmasını istiyoruz. Orada futbol stadı kapalı spor salonu, tenis kortları antrenman sahaları. Tamamen Karşıyaka halkına hizmet edecek bir spor kompleksi olacak. Karşıyaka önümüzdeki süreçte marka şehir olarak fazlası ile hizmeti alacak. Eski İzmir evlerini getirmek belki mümkün olmayabilir ama eski İzmir evlerini anımsatacak bir dış cephe yenilemeleri ile Karşıyaka'da örnek bir konsepti biz yaşama geçirmek istiyoruz" dedi. Yeni bir çarşı düzenlemesi yapacaklarını belirten Akpınar; "Bu düzenlemeyle özellikle işgaliyeler konusunda vatandaşla diyalog kuracağız. Karşılıklı ikna yolu ile bu işi çözeceğiz. Halkın örgütlenmesinin önünü açacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borç ödeme zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN